مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- جمعی از کشاورزان اصفهان خواهان اعلام زمان تخصیص آب برای کشت پاییزه شدند، ۱۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه نیستند و سهم ایران از تجارت جهانی زعفران کمتر از ۱۰ درصد است از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

جمعی از کشاورزان شرق اصفهان با حضور در میدان پزوه خوراسگان واقع در شرق این کلان‌شهر ، اعلام زمان افزایش خروجی سد زاینده‌رود به منظور آغاز کشت پاییزه را خواستار شدند.

نماینده این کشاورزان اظهار داشت: با وجود اینکه چند روزی از آبان ماه می‌گذرد، مسئولان هنوز زمان تخصیص آب کشت پاییزه به کشاورزان را اعلام نکرده‌اند و این امر در فعالیت کشاورزان مشکل ایجاد می‌کند.

محمود کریمی اضافه کرد: جمعی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان همچنین قصد دارند با حضور در شهر باغبهادران از توابع شهرستان لنجان در غرب استان، خواهان جلوگیری از افزایش برداشت آب زاینده رود به وسیله کارخانه‌های فولاد مبارکه و ذوب آهن شوند.

۱۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه نیستند

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: طبق آخرین آمار ۱۰ درصد از جمعیت کشور از هیچگونه پوشش بیمه‌ای بهره‌مند نیستند.

شاهرخ رامزی در دیدار با استاندار اصفهان  افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند بایستی از خدمات یکی از بیمه‌ها بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت ایران از ساختار سازمانی مناسبی برخوردار نیست افزود: در حوزه منابع انسانی با کمبود مواجه هستیم در حالیکه از سال ۹۳ تاکنون حدود ۱۰ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده است.

توزیع بنزین سوپر در اصفهان آغاز می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان گفت: توزیع بنزین سوپر به‌زودی و به احتمال قوی از امروز در جایگاه‌های سوخت کلانشهر اصفهان آغاز می‌شود.

توزیع بنزین سوپر در جایگاه های سوخت اصفهان از حدود ۴۵ روز گذشته متوقف شده بود.

حسین صادقیان افزود: تلاش می شود که توزیع بنزین سوپر در جایگاه های سوخت کلانشهر اصفهان آینده بعد از یک یا ۲ روز آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: بنزین یورو ۴ در کلانشهر اصفهان و تعدادی از شهرستان های استان توزیع می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

آب منطقه‌ای و محیط زیست اصفهان همچنان پیگیر تامین حقابه تالاب گاوخونی هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: احیای تالاب بین‌المللی گاوخونی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این پیوند، آب منطقه‌ای و محیط زیست استان همچنان پیگیر تامین حقابه زیست محیطی این تالاب هستند.

منصور شیشه‌فروش اظهار داشت: بر اساس اعلام آب منطقه ای استان از دهم مهر تاکنون از سد "رودشتین" به میزان سه میلیون مترمکعب آب روانه تالاب گاوخونی شده و چون این فاصله(رودشتین تا تالاب گاوخونی) حدود ۲۰۰ کیلومتر است ، این میزان آب شاید تنها بتواند ۴ تا ۵ درصد وسعت تالاب را نمدار کند.

وی با اشاره به اینکه تالاب گاوخونی  ۴۷ هزار هکتار وسعت دارد، افزود: حقابه این تالاب تنها باید از زاینده‌رود تامین شود و به‌دلیل خشکسالی سال‌های گذشته، حقابه این تالاب تامین نشده و در ۲۰ سال گذشته، فقط سیلاب، زمین تفتیده این تالاب را تَر کرده است.

پرونده ضاربان آمر به معروف در کاشان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

رییس کل دادگستری اصفهان گفت : پرونده ۲ متهم ضرب و شتم آمر به معروف و ناهی از منکر در محدوده شهرستان کاشان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

محمدرضا حبیبی اعلام کرد : بعد از نیمه شب جمعه گذشته در یکی از بوستان‌های عمومی کاشان افرادی به یکی از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمله کرده و پس از مصدوم کردن وی با سلاح سرد از محل متواری شدند.

وی اظهار داشت: آسیب وارده به شخص مضروب جدی نیست و بعد از اعزام به مراکز مربوطه مورد درمان قرار گرفته و در حال حاضر ضاربان  این شخص نیز  دستگیر و بازداشت شده‌اند.

"بازار محوری" باید در اولویت صنایع اصفهان قرار گیرد

رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان، "تولید محوری" را یکی از نقاط ضعف صنایع این استان عنوان کرد و گفت: بیشتر صنایع اصفهان به‌جای "بازار محوری"، تولید محور هستند.

مسعود گلشیرازی افزود: با توجه به تحریم‌های غرب، بخش عمده واردات رسمی و غیررسمی کالاهای ما محدود شده و در نتیجه وضعیت تولیدات صنایع داخلی بهبود و افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: همزمان با کاهش واردات و قاچاق کالاها، انتظار ما این بود که صنایع استان هم سهم بیشتری از تولید کشور را در اختیار بگیرند اما این پیش بینی‌ها بدلیل به‌روز نبودن فناوری و بازار مدار نبودن صنایع، محقق نشد.

عملکرد دولت در حمایت از صنایع مطلوب است

نائب رئیس اول اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان گفت: عملکرد دولت در حمایت از صنایع، تولیدکنندگان و کارخانجات بطور نسبی مطلوب است و باید اینگونه حمایت‌ها گسترش پیدا کند.

بهرام سبحانی افزود: اتفاق‌های خوبی در این دولت افتاده است و با مدیریت صحیح و حمایت از تولیدکنندگان، چرخ صنایع و کارخانه‌ها بهتر می‌چرخد.

وی با بیان اینکه دولت باید در راستای کمک به تولیدکنندگان، هرچه در توان دارد بکار گیرد، افزایش سقف تسهیلات برای سرمایه در گردش، بخشودگی جرایم مالیاتی و حمایت از صنایع داخلی با گذاشتن تعرفه روی واردات را از مهمترین اقدام‌های دولت در راستای حمایت از صنایع توصیف کرد.

سهم ایران از تجارت جهانی زعفران کمتر از ۱۰ درصد است

رییس دفتر و مجری طرح گیاهان دارویی و زینتی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در حالی که بیش از ۹۰ درصد تولید زعفران جهان در اختیار ایران است، سهم ما از این تجارت کمتر از ۱۰ درصد است.

حسین زینلی در مراسم آغاز جشنواره طلای سرخ (زعفران ) شهر دهق شهرستان نجف آباد گفت: سال گذشته ۲۸۰ تن زعفران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار به خارج کشور صادر شد در حالی با رقابت ناسالمی در بازار جهانی از سوی رقبا مواجه هستیم.

وی بدون ارایه آمار در زمینه گردش مالی تجارت جهانی زعفران در دنیا، خواهان تغییر ساز و کار کشت و تولید و صادرات زعفران در کشور شد و گفت: یکی از رسالت‌های ما این است که با راه‌اندازی تشکل‌های فعال با دنیا معامله کنیم.

معادن سنگ آهن ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان شدند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو گفت: شرکت‌ها و معادن سنگ آهن در کشور ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان بزرگ شدند.

خداداد غریب پور پس از بازدید از خطوط تولید فولادمبارکه در جمع خبرنگاران افزود: رشد تولید محصولات فولادی و افزایش صادرات در سال رونق تولید از مهمترین دستاوردهای صنعتی فولاد مبارکه به شمار می‌رود.

وی بیان کرد : حرکت مجموعه عظیم فولاد مبارکه در راستای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در بومی‌سازی محصولات به عنوان پایلوت زبانزد است.

ایران در صورت نیاز می‌تواند ضربه قاطع و متقابل به دشمن وارد کند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: امروز به برکت توجه به ظرفیت‌های درونی و پیشرفت‌های گوناگونی که در کشور به دست آوردیم، در صورت نیاز می‌توانیم ضربه‌های قاطع، متقابل و پیش‌دستانه بر دشمن وارد کنیم.

سردار مجتبی فدا در نشستی با شورای اقشار و مجمع عالی بسیج و هیات‌های اندیشه‌ورز کاشان در حسینیه شهدای پاسدار فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج این شهر یادآور شد: ساقط کردن پهباد آمریکایی، توقیف کشتی‌های نفتکش انگلیسی و دستگیری ملوانان آمریکایی نمونه‌هایی از این توانمندی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

وی این اقتدار و توانمندی‌ها را مدیون پشتیبانی و حضور مردم در صحنه دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها ظرفیت و امکان جنگ جدید را نداشته و تلاش می‌کنند تا ظرفیت موشکی ایران را در کنار صنعت هسته‌ای از کار بیاندازند و کسانی که ما را از سایه جنگ می‌ترسانند، توان ندارند.

خطیب جمعه اصفهان: همه کشورها از آمریکا رویگردان شده‌اند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط خود قرار گرفته و همه کشورها از این کشور رویگردان شده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به ۱۳ آبان، روز تسخیر لانه جاسوسی گفت: برغم مشکلات و تحریم‌ها، ملت ما روز به روز در حال پیشرفت است و آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی اظهار داشت: اربعین نماد حضور ۲۰ میلیونی پاسخ به ندای حسین(ع) است و آینده جهان بر مبنای این حرکت رقم خواهد خورد.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: حماسه اربعین نشان داد تمام طرح‌های استکبار در منطقه شکست خورده و خودِ این پدیده مقدمه تکوین حماسه‌ای بزرگ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =