بیش از ۲ میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی کاشان پرداخت شد

کاشان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال در بحث رونق تولید و از محل تبصره ۱۸ در بخش کشاورزی و صنعت ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال عملکرد تسهیلاتی شهرستان کاشان بوده است.

عباس رضایی جمعه شب در آیین گشایش یک باب مدرسه خیرساز در کاشان افزود: دولت با وجود همه تنگناهای مالی و مشکلات، در زمینه‌های گوناگون موفقیت‌های بسیاری داشته و گام‌های مفید و موثری برداشته، چنان که چهار میلیارد ریال نیز سهم اعتبارات مشاغل خانگی بوده و در بحث اشتغال روستایی نیز هشت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در کاشان هزینه کرده است.

بر اساس آخرین آمارها نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ با بیش از ۴۶ هزار نفر نیروی کار در قالب ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در کاشان فعالیت دارند.

وی همچنین تشریح کرد: آموزش و پرورش و برطرف کردن مشکلات آن نیز باید در راس همه مسائل باشد زیرا زیربنای توسعه در ابعاد گوناگون از مدرسه‌ها شکل می‌گیرد و دولت تدبیر و امید هم در شرایط اقتصادی کنونی اقدام‌های لازم را در دستور کار دارد اما به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه استکباری، به تنهایی توانایی تامین همه زیرساخت‌های مورد نیاز برایش فراهم نیست.

استاندار اصفهان یادآور شد: کاروان علم در دنیا با شدت و سرعت در حال حرکت بوده و آموزه‌های دینی و هم سفارش بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری بر این است که نباید از قافله این کاروان عقب بمانیم؛ بلکه باید در منطقه رتبه نخست بوده و در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم به این کاروان علم که امروزه با فناوری هم پیوند خورده عقب نمانیم، برخی زمینه‌ها و زیرساخت‌هایی نیاز دارد که باید خود را با آنها تجهیز و آماده کنیم.

رضایی اضافه کرد: یکی از ضرورت‌ها تحقق این هدف مهم نیروی انسانی است، چنان که بسیاری از افراد بزرگ و مبتکرین از سهراب سپهری گرفته تا سایر شاعران، ادیبان، فرهیختگان و کارآفرینان در این مدرسه‌ها بزرگ شدند و رشد یافتند.

وی بیان کرد: مساله زیرساخت‌ها با امکانات به‌روز در کنار نیروی انسانی، یکی از موضوع‌های مهمی است که در صورت روبه‌رو شدن با کم‌توجهی از سوی دولت و ملت، گناهی نابخشودنی مرتکب خواهیم شد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: چنان که همگان به شرایط کنونی آگاه هستند، از خیرین مدرسه‌ساز و مردم فهیم و بزرگوار انتظار می‌رود در ابعاد و رشته‌های گوناگون ورود کنند و آن روز دور نیست که همه نیازهای این شهر با کمک خود اهالی برطرف شود اما از مردم کاشان که به عنوان دارالمومنین مفتخر هستند، انتظار بیشتری می‌رود تا در کنار این شهرستان به سایر نقاط استان مانند فریدون‌شهر نیز توجه کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: خداوند تفضلی به خیران داشته و فرصتی فراهم کرده چرا که بسیاری از افراد توانایی مالی داشته اما توفیق لازم را ندارند و خوشا به حال آنانی که به مسائل فانی دل نبسته‌ و از فرصت خدمت و کمک به دیگران سوای هنگام بروز حوادث استفاده و مهربانی را با دیگران تقسیم می‌کنند.

رضایی همچنین با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز گفت: این همراهی و همگامی مردم با دولت، نظام و انقلاب را ارج گذاشته و امیدواریم کاشان نخستین شهری باشد که همه مدرسه‌های خود را نوسازی می‌کند و البته این امر مسوولیت بیشتری بر عهده خیران قرار می‌دهد.

مدرسه خیرساز ۱۲ کلاسه حاج احمد زارع، با مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و ظرفیت آموزش بیش از ۳۶۰ نفر دانش‌آموز با سرمایه‌گذاری ۶۲ میلیارد ریالی خانواده این خیر بازسازی شده است.

۶۳ هزار دانش‌آموز در ۳۷۱ واحد آموزشی شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =