۱۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83537892
۰ نفر

برچسب‌ها

جایزه کتاب شیخ اشراق، آغاز راهی روشن

زنجان - ایرنا - امسال برای نخستین بار جایزه کتاب شیخ اشراق در زنجان برگزار شد که اگر چه با تنگناهای مالی مواجه بود ولی این حرکت آغاز راه روشنی را برای پاسداست اهالی فرهنگ نوید می‌دهد. 

جایزه کتاب شیخ اشراق به همت انجمن دوستداران تاریخ و فرهنگ زنجان مردادماه امسال برای نخستین بار در زنجان برگزار شد.
 مدیرعامل این انجمن در این باره گفت: ایده و اجرای این برنامه طی مدت کوتاهی عملیاتی شد و امیداریم با جلب حمایت ها، حرکت موثری در جهت پاسداشت مولفانی که آثاری درباره زنجان و مشاهیر زنجانی به رشته تحریر در می آورند، انجام شود.
دکتر مهدی افضلی افزود: امسال ملاک آثار در این رویداد فرهنگی کتاب هایی بود که سال ۹۷ با موضوع فلسفه اشراق و سهروردی و نیز در بخش دیگر در موضوع تاریخ، فرهنگ و هنر زنجان منتشر و در خانه کتاب ثبت شده بود.
وی اظهار داشت: در بخش مربوط به تاریخ، فرهنگ و هنر استان زنجان ۵۷ کتاب که ۹۰ درصد آن ها در داخل استان به چاپ رسیده بود، شناسایی و مورد داوری قرار گرفت.

 افضلی گفت: امسال به دلیل تنگناها و عدم جلب حمایت ها، جایزه نقدی به برگزیدگان تعلق نگرفت و با اهدای لوح از آنان قدردانی شد. 
گفتنی است بر اساس رأی هیات داوران، در بخش تاریخ زنجان، کتاب "دارلسعاده زنجان" گردآوری شده به کوشش حسن حسینعلی، در بخش فرهنگ زنجان، کتاب " قصه های محلی زنجان" به اهتمام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با ویراستاری علی محمد بیانی و در بخش هنر در زنجان نیز کتاب" زنجان میزبان مهربان" از ناصر محمدی، عنوان کتاب سال استان زنجان را به دست آوردند.
همچنین در نخستین دوره جایزه کتاب شیخ اشراق از مولفان کتاب " آیینه نور، کتاب‌شناسی شیخ شهاب‌الدین سهروردی" که به همت قاسم موحدیان و گیتی شاهمحمدی تدوین شده است، قدردانی شد.  
دکتر سحر کاوندی، عضو هیات علمی گروه فلسفه دانشگاه زنجان، دکتر ابراهیم قاسمی، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ابوالفضل عالی مسئول پژوهش های باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، قاسم موحدیان، دارای درجه دکتری در رشته اطلاعات و دانش شناسی، داود بیات از استانداری زنجان و دکتر مهدی افضلی مدیرعامل انجمن دوستداران تاریخ و فرهنگ زنجان اعضای هیات داوران نخستین دوره "جایزه کتاب شیخ اشراق" بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =