همکاری‌های برقی ایران و ارمنستان توسعه می‌یابد

تهران- ایرنا- وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ ارمنستان، گفت: روز شنبه ملاقات‌هایی با مقام‌ها و مدیران برقی کشور ایران خواهم داشت که با توجه به همکاری‌های مناسب برقی میان دو کشور امیدواریم نتایج این جلسات منجر به توافق‌های بسیار خوبی برای افزایش همکاری ایران و ارمنستان در بخش انرژی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، سورن پاپیکیان، افزود: در جریان بازدید از این نمایشگاه ارتباط خوبی با شرکت‌های صنعت برق ایران برقرار شده است تا پس از بازگشت به ارمنستان این ارتباط در عمل به شکل کاربردی‌تر ادامه پیدا کند.

وی با استقبال از حضور شرکت‌های ارمنستانی برای دوره بیستم نمایشگاه صنعت برق ایران، گفت: کشور ارمنستان به عنوان وارد کننده حامل‌های انرژی همواره در پی یافتن راه‌های جدیدی برای افزایش همکاری‌ها و یافتن منابع انرژی است. از این رو درصددیم با مشارکت در این رویداد بین‌المللی شاهد انتقال تجارب میان شرکت‌های دو کشور باشیم.

وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ ارمنستان با اشاره به سنکرون‌سازی شبکه برق ایران و عراق، گفت: ارمنستان نیز با کشور عراق ارتباطات و روابط اقتصادی بسیار مناسبی دارد و این روند همچنان در حال توسعه است.

پاپیکیان با تاکید بر اینکه این ارتباطات بایستی  از مسیر ایران عبور کند، ادامه داد: همانگونه که ارمنستان پلی برای ارتباط ایران با گرجستان و کشورهای اتحادیه اوراسیا است  ایران نیز پلی برای ارتباط هر چه بیشتر ارمنستان با عراق و سایر کشورهای این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =