شش مدرسه در چهار استان کشور به بهره‌داری می‌رسد

بندرعباس- ایرنا- با همکاری بانک تجارت و در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی بنگاه‌ها و نهادهای اقتصادی، شش مدرسه تا پایان امسال در چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و ایلام به بهره‌برداری می‌رسد.

قائم مقام مدیریت بانک تجارت کشور عصر جمعه در مراسم بهره‌برداری از دبستان سه کلاسه امید تجارت در روستای کور بن حصار شهرستان بشاگرد، اظهار داشت: یکی از رویکردهای بانک تجارت در انجام امور اجتماعی و عام المنفعه ساخت، نوسازی و تجهیز مدارس در مناطق محروم است و در همین راستا نیز اقدام به ساخت مدرسه در این شهرستان کرده است.

نادر خواجه حق‌وردی بیان داشت: تمام تلاش خود را در راستای کمک به ارتقاء و بهبودی وضعیت واحدهای آموزشی کشور به ویژه در مناطق محروم انجام می‌دهیم.

وی افزود:دبستان سه کلاسه امید تجارت در شهرستان بشاگرد با هزینه دو میلیارد ریالی از محل صرفه‌جویی هزینه‌های بانک تجارت احداث شده است.

وی ظرفیت این مدرسه را ۸۰ دانش آموز اعلام کرد و گفت: این دبستان در مدت زمان یکسال ساخته شده است.

خواجه حق‌وردی تصریح کرد: امیدواریم که با مشارکت هر چه بیشتر خیران و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی،دانش‌آموزان مناطق محروم به عنوان آینده‌سازان ایران در وضعیت بهتری به ادامه تحصیل پرداخته و از حداقل امکانات آموزشی مورد نیاز بهره‌مند باشند و بانک تجارت نیز جهت تحقق این مهم، تلاش خود را انجام می‌دهد.

آغاز ساخت دو مدرسه در بشاگرد از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به هرمزگان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان نیز در مراسم بهره برداری از دبستان امید تجارت در شهرستان بشاگرد، گفت: به زودی عملیات ساخت دو مدرسه شش کلاسه شبانه روزی در این شهرستان از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری به استان آغاز می‌شود.

نوید احمدی بیان داشت: دو مدرسه غیراستاندارد تخریبی نیز در شهرستان بشاگرد تا پایان امسال نوسازی و تجهیز می‌گردد.

وی تعداد مدارس غیراستاندار تخریبی هرمزگان را ۶۵۰ مدرسه اعلام کرد و افزود: از این شمار ۲۲۰ مدرسه به طور کامل تخریبی و ۴۳۰ مدرسه نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.

احمدی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در سالجاری برای تخریب، بازسازی و تکمیل مدارس هرمزگان به اداره کل نوسازی مدارس استان ابلاغ شده است.

شهرستان بشاگرد از جمله مناطق محروم استان هرمزگان و کشور است که البته در سالهای اخیر گام‌های ارزنده‌ای جهت ارتقاء شاخص‌های رفاه، عمران و آبادانی در این منطقه برداشته شده و برنامه‌ریزی‌های خوبی از سوی دولت تدبیر و امید به منظور سرعت بخشی به روند پروژه‌های در دست انجام در این منطقه صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =