۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۷
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83537650
۰ نفر

برچسب‌ها

کرمانشاه در هفته‌ای که گذشت (۴ تا ۱۰ آبان)

کرمانشاه- ایرنا- انتصاب مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری، برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون وزیر اطلاعات و افتتاح چهار پروژه ورزشی توسط وزیر ورزش و جوانان از مهمترین رویدادهای خبری استان کرمانشاه در هفته گذشته(چهارم تا دهم آبان ۹۸) بود.

اولین رویداد خبری مهم استان در هفته گذشته معرفی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه بود که طی مراسمی با تجلیل از زحمات اصغر عظیمی مهر مدیرکل سابق، وحید خسروی به عنوان مدیرکل جدید این بخش معرفی شد.

استاندار کرمانشاه در این مراسم، با تاکید بر لزوم تقویت روابط عمومی استانداری، گفت: توقع داریم روابط عمومی در دوره جدید به حوزه افکارسنجی و تحلیل محتوا ورود جدی‌تری داشته و در روند تصمیم‌سازی نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

هوشنگ بازوند افزود: آقای عظیمی‌مهر مدیری پرتلاش بود که در دوران مسوولیتش هرچه در توان داشت صادقانه انجام داد و چون خود ایشان هم چندین بار درخواست کناره‌گیری داشتند در نهایت تصمیم گرفتیم سکان روابط عمومی استانداری را به مدیری تازه ‌نفس بسپاریم.

عراق با بازگشایی مرز سومار موافقت کرد

استاندار کرمانشاه از موافقت نخست وزیر عراق برای بازگشایی مرز سومار برای ترانزیت کالا خبر داد و گفت: قرار است در این خصوص نشستی تشکیل و به صورت مفصل با طرفین عراقی صحبت کنیم.

هوشنگ بازوند با بیان اینکه بسته بودن مرز سومار به دلیل آماده نبودن طرف عراقی است، تاکید کرد: استانداری کرمانشاه بیش از همه برای بازگشایی این مرز شتاب دارد.

بازوند بیان کرد: ما افزون برکوشش برای بازگشایی مرز سومار، در حال رایزنی برای رسمی شدن آن نیز هستیم و این موضوع به طرف عراقی ابلاغ شده است.

قاتل از چوبه‌دار نجات یافت

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه و رئیس ستاد تالیف قلوب گفت: فردی که به دلیل قتل عمد از ۹ سال قبل منتظر اعدام بود، باتلاش این ستاد از چوبه‌دار نجات یافت.

جبار تجری اعلام کرد: در سال ۸۹ پس از درگیری و نزاع بین قاتل و مقتول، قتل رخ می دهد که با شکایت اولیاء دم پرونده پس از رسیدگی قانونی منجر به صدور حکم قصاص از سوی مرجع قضایی و قطعیت حکم قصاص شد.

وی اظهارداشت: پس از صدور حکم محکومیت قاتل و تایید تجدیدنظر و نیز وصول استیذان حکم اعدام محکوم علیه، این پرونده به دستور دادستان کرمانشاه، به ستاد تالیف قلوب شوراهای حل اختلاف استان ارجاع و اعضا این شعبه وارد مراحل ایجاد صلح بین ۲ خانواده شدند.

تصادف چهار عضو یک خانواده را به کام مرگ کشاند

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: چهار عضو یک خانواده کرمانشاهی براثر تصادف یک دستگاه پراید با یک دستگاه وانت نیسان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ «محمد حیدری» اظهار داشت: این حادثه رانندگی هفتم آبان در جاده فیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه رخ داد.

وی افزود: براثر این حادثه چهار تن از سرنشینان پراید که عضو یک خانواده بودند جان سپردند و یک سرنشین دیگر این خودرو نیز به شدت مصدوم شد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان، انحراف به چپ خودروی وانت نیسان علت وقوع این سانحه مرگبار بوده است.

بیش از یک میلیارد دلار کالا از کرمانشاه صادر شد

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت: در هفت ماه سپری شده از سال جاری یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون و ۴۳۴ هزار دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۶۶ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۶ درصد و از حیث وزن ۱۶ درصد کاهش داشته است.

خلیل حیدری افزود: از مجموع صادرات انجام شده ۶۴۴ میلیون و ۹۳۵ هزار دلار با وزن یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۴۱ تن در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۳ درصد و از حیث وزن ۲۸ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۵۵۶ میلیون و ۴۹۹ هزار دلار کالا با وزن یک میلیون و ۳۱۵ هزار و ۵۲۵ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن پنج درصد افزایش و از حیث ارزش ۳۰ درصد کاهش داشته است.

کاهش سه درصدی نرخ بیکاری یکی از برنامه‌های استان است

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که به صورت جدی در سال‌جاری دنبال می شود، کاهش سه درصدی نرخ بیکاری است.

هوشنگ بازوند در ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد مدیریت و راهبردی مقابله با تحریم که با حضور معاون وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهارداشت: از تعداد فرصت های شغلی پیش‌بینی شده بین ۲۰ تا ۲۲ هزار شغل ثابت و خالص است.

وی همچنین با اشاره به تهیه سند اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در استان، به برخی چالش ها در راستای اجرای آنها نیز اشاره کرد و گفت: وجود بروکراسی پیچیده و سخت و عدم واگذاری اختیارات کافی به استان ها از جمله این چالش هاست.

بازوند خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود برای اجرای برنامه ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی کمبود منابع مالی است که اجرای پروژه مهمی مانند راه آهن از مسیر کرمانشاه به خسروی را به تاخیر انداخته است.

۸۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: ۸۷۰ میلیاردتومان تسهیلات ارزان قیمت در۱۴ ماه اخیر به واحدهای تولیدی استان در راستای رفع مشکلات آنها پرداخت شده‌ است.

هدایت حاتمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مدیریت راهبردی مقابله با تحریم که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان و عشایر نیز طی یک سال و نیم اخیر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده ایم.

وی یادآوری کرد: در راستای رفع موانع تولید نیز تاکنون بالغ بر ۸۰ جلسه برگزار شده که نتیجه آن یک هزار و ۷۰۰ مصوبه بوده که از این مقدار تاکنون در خصوص هزار و ۴۰۰ مورد اقدام و بقیه نیز در دست پیگیری قرار دارد.

حاتمی افزود: همچنین در راستای کمک به واحدهای تولیدی مشکل دار و با مصوبه هیات وزیران، ۴۵۰ واحد اقتصادی در استان کرمانشاه از بخشش جرائم برخوردار شدند.

چهار پروژه ورزشی باحضو وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه افتتاح می‌شود

وزیر ورزش و جوانان با سفر به استان کرمانشاه چهار پروژه ورزشی در شهرستان‌های کرمانشاه، ثلاث باباجانی و قصرشیرین را افتتاح کرد.

مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه (نهم آبان) در سفر یک روزه به کرمانشاه، ابتدا از خانه جوانان کرمانشاه دیدن کرد و سپس سرسرای سرپوشیده ولایت در شهرک پردیس را افتتاح کرد.

سلطانی فر سپس به ثلاث باباجانی رفت و در این شهرستان، زمین چمن مصنوعی و استخر شنا را مورد افتتاح قرار داد.

آخرین برنامه سفر استانی وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه، افتتاح زورخانه پهلوانی قصرشیرین بود.

عملیات ساخت ۷۰۰ پروژه ورزشی تا پایان سال ۹۸ به اتمام می‌رسد

وزیر ورزش و جوانان، سیاست دولت را اتمام پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام تا پایان دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: هدف‌گذاری این وزارتخانه برای سال ۹۸ اتمام ۷۰۰ پروژه ورزشی در کشور است.

مسعود سلطانی‌فر در جریان بازدید از پروژه‌های در حال اجرای دهکده المپیک کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: هدف‌گذاری وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۷ اتمام ۳۰۰ پروژه ورزشی در کشور بود که باتلاش استانداران ۷۰۰ پروژه سال گذشته به اتمام رسید.

وی در ارتباط با سالن های ورزشی ۶ هزار نفری نیز گفت: از این نوع پروژه در کل کشور ۱۰ سالن اکنون در دست اجرا است که ساخت آنها از دهه ۸۰ آغاز شده و باتلاش استانداران هر ۱۰ پروژه را در دستور کار قرار دادیم و امسال سه سالن در سنندج، شیراز و ساری و یا کرج را تمام می‌کنیم.

سلطانی فر در مورد وضعیت سالن ۶ هزار نفری کرمانشاه نیز گفت: ساخت این سالن از سال ۸۶ آغاز شده بود و تا سه سال پیش پیشرفت فیزیکی آن کمتر از ۳۰ درصد بود اما اکنون پیشرفت فیزیکی آن بالای ۵۵ درصد است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: برای اتمام این سالن ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که وزارت ورزش و جوانان ۳۰ میلیارد تومان و استانداری کرمانشاه نیز ۲۰ میلیارد تومان آن را تامین می‌کند و اگر مشکلی در تخصیص اعتبارات پیش نیاید هفته دولت سال ۹۹ سالن ۶ هزار نفری کرمانشاه افتتاح می‌شود.

انفجار در مجتمع ذوب‌آهن هرسین یک کشته برجا گذاشت

فرمانده انتظامی هرسین از وقوع انفجار در کارگاه جمع‌آوری ضایعات مجتمع ذوب‌آهن این شهرستان خبر داد و گفت: براثر این حادثه یک کارگر جان خود را از دست داد و ۲ نفر هم زخمی شدند.

سرهنگ «همتعلی شکری» در جمع خبرنگاران اظهارداشت: چهارشنبه شب و پس از دریافت گزارشی از سوی پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع انفجار منجر به جرح و فوت در مجتمع ذوب آهن هرسین، ماموران پاسگاه انتظامی چهر به سرعت در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: بر اثر حادثه انفجار، سه تن زخمی و به سرعت به مراکز درمانی انتقال داده شدند که متاسفانه یکی از مجروحان به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد و دیگر مصدومان حادثه که از ناحیه پای راست و بازوی چپ دچار صدمه شده اند در مراکز درمانی تحت مداوا هستند.

دست استکبار در ناآرامی‌های لبنان و عراق پیدا است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر کشورهای لبنان و عراق گفت: دست استکبار و بخصوص آمریکای جنایتکار در حوادث اخیر این کشورها به خوبی پیدا است.

آیت الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهارداشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همواره به دنبال ایجاد آشوب و ناامنی در کشورهای مختلف بخصوص در حوزه خاورمیانه بوده است.

وی ادامه داد: در ناآرامی های اخیر لبنان و عراق نیز دست استکبار و آمریکا به خوبی پیدا بود، آنها به شدت دنبال این بودند تا با گسترش این ناآرامی ها به اهداف و مقاصد شوم خود با همراهی عربستان دست پیدا کنند که خوشبختانه این دسیسه آنها عملیاتی نشد.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص این ناآرامی ها، گفت: ایشان به عنوان ولی امر مسلمین جهان از مسئولان ۲ کشور عراق و لبنان خواستند تا این ناآرامی ها و برخی ناامنی های ایجاد شده را علاج و همه آنها برای رفع مشکلات مردمشان چاره اندیشی کنند.

وی خطاب به مردم کشورهای عراق و لبنان نیز گفت: مطالبات آنها قابل پیگیری است ولی باید توجه داشت که آنها را از چارچوب قانون پیگیری کنند تا بهانه ای به دست دشمنان قسم خورده اسلام ندهند.