مردم کمک به نیازمندان را فراموش نکنند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه از مردم خواست با توجه به فصل سرما و نیاز شدید اقشار کم‌درآمد جامعه به وسایل گرمایشی و پوشاک گرم به نیازمندان کمک کنند.

ماموستا عزیز کُردبهمنی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد امام شافعی کرمانشاه همچنین از مردم خواست که در صورت تمکن مالی و یا وجود وسایل گرمایشی و پوشاک دست دوم در حد نو، در اسرع وقت نیاز این عزیزان را مرتفع کرده و با این عمل زیبا و خداپسندانه، شکرگزار نعمت های بیشمار و فراوان خداوند باشیم.

او در ادامه خطبه های دین اسلام را برترین و کامل ترین ادیان آسمانی دانست و گفت: دین اسلام هرگز چیزی از اخلاق را فروگذار نکرده است و تمامی آموزه های اخلاقی را نام برده و توضیح داده است تا در افت و خیز زندگی انسانی به کار رود و به زندگی هدفمند الهی تبدیل شود.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه افزود: بنابراین قرآن کریم و سنت نبوی برای زندگی آدمی پیش از تولد تا دوران حیات و حتی پس از آن برنامه و راهکارهای عملی و آدابی را به دست داده است، آدابی که آدمی می بایست در زندگی روزانه خویش به کار برد تا زندگی او به یک زندگی سعادتمند و دینی تبدیل شود.

ماموستا کُردبهمنی در مورد سبک زندگی و آداب اسلامی گفت: سبک زندگی و آداب اسلامی در عرصه زندگی فردی و اجتماعی، از مباحث بسیار ضروری در جامعه کنونی است که متأسفانه جامعه امروز نتوانسته است میان باورهای بنیادین و ارزش های اصیل اسلامی از یک سو و سبک زندگی خود در حوزه های مختلف اجتماعی، از سوی دیگر، ارتباطی معنادار و وثیق ایجاد کند.

وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین عوامل این گسست و شکاف، عامل شناختی است. بسیاری از افراد جامعه به دلیل آنکه آگاهی لازم از آداب و سبک زندگی اسلامی ندارند، در شیوه رفتاری و سبک سلوکی خود آنها را به کار نمی گیرند.

وی تصریخ کرد: غفلت از مساله سبک زندگی می تواند خسارت های جبران ناپذیری بر پیکره جامعه وارد کند.

برچسب‌ها