احتمال شرکت تیم زاگرس در جام باشگاه‌های آسیا به کمترین حد ممکن رسیده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام‌آبادغرب از انصراف قریب‌الوقوع این باشگاه برای شرکت در مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا خبر داد و گفت: احتمال شرکت تیم در این رقابت‌ها اکنون به کمترین حدممکن رسیده است.

سجاد اعظم عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: برای شرکت در مسابقات جام باشگاه های آسیا به حدود ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داشتیم که ۲۵۰ میلیون تومان آن قبلا برای گرفتن بلیط و انجام کارهای مربوط به اعزام به تیم تزریق شد.

وی افزود: در حالی که طی روزها و هفته های اخیر منتظر تخصیص حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز دیگر برای هزینه های اسکان تیم در کشور کره جنوبی میزبان مسابقات بودیم این امر تا این لحظه میسر نشده و احتمال بسیار کمی برای پرداخت این هزینه به باشگاه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد.

اعظم گفت: قرار بود اعضای تیم بعدازظهر یکشنبه ۱۲ آبان به تهران اعزام شوند تا براساس بلیط های تهیه شده، ساعت چهار صبح روز دوشنبه ۱۳ آبان از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کره حنوبی پرواز کنند اما واریز نشدن بقیه وجه موردنیاز باشگاه، باعث شده این برنامه تا این لحظه لغو و از حضور در مسابقات باشگاه های آسیا باز بمانیم.

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب ادامه داد: براساس قوانین مسابقات، هزینه شرکت در رقابت باشگاه های آسیا که حدود ۱۲ روز نیز به طول می انجامد بر عهده تیم های مهمان بوده و میزبان هیچ مسئولیتی جز معرفی هتل محل اقامت تیم ها ندارد.

وی تصریح کرد: کشور کره حنوبی نیز ۲ هتل برای اسکان تیم ها معرفی کرده و طبق برآوردهای انجام شده هزینه هر نفر روزانه به ۱۵۰ دلار می رسد.

اعظم افزود: ما ابتدا و بنا بر تقاضای مسئولان برگزاری مسابقات باشگاه های آسیا، اسامی ۲۲ نفر اعم از ۱۶ بازیکن، چهار نفر کادر فنی متشکل از سرمربی، مربی، مدیرفنی و سرپرست به همراه ۲ نفر پزشک و فیزیوتراپ را اعلام کردیم.

مدیرعامل زاگرس خاطرنشان کرد: در ادامه و برای کاهش هزینه ها، کل نفرات اعزامی را به ۱۷ نفر متشکل از ۱۴ بازیکن، ۲ نفر سرمربی و سرپرست و یک نفر نماینده حراست فدراسیون تقلیل دادیم ولی متاسفانه بازهم شرایط سفر تا این لحظه فراهم نشده است.

وی همچنین با اشاره به دیدار روز گذشته خود با وزیر ورزش و جوانان، گفت: در خصوص این مشکل و تبعات منفی که در صورت شرکت نکردن گریبان ورزش و هندبال کشور را می گیرد به اطلاع وی رسید اما با این حال نمی توان زیاد امیدوار بود ظرف ۲۴ ساعت آینده اتفاق خوشایندکننده ای رخ دهد.

اعظم تصریح کرد: در صورت انصراف زاگرس اسلام آبادغرب از حضور در مسابقات باشگاه های آسیا، ممکن است مشکلاتی نظیر جریمه ۳۰ هزار دلاری، تعلیق فدراسیون هندبال ایران و کم شدن سهمیه ایران از این رقابت ها برای سال های آتی رخ دهد و بدون شک فدراسیون نیز این جریمه ها را معطوف به باشگاه زاگرس خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب یادآوری کرد: در صورت بروز این اتفاق، کنار کشیدن تیم از ادامه رقابت های لیگ برتر نیز محتمل خواهد بود، چرا که دیگر نه بودجه ای برای تیم می ماند و نه انگیزه و روحیه ای برای بازیکنان که بخواهند در این رقابت ها شرکت کنند.

وی در پایان با قدردانی از حمایت های استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به خاطر حمایت از باشگاه زاگرس تاکنون، از همه هواداران باشگاه نیز عذرخواهی کرد و گفت: تکلیف قطعی تیم برای شرکت در مسابقات باشگاه های آسیا و ادامه حضور این تیم در لیگ برتر و یا کناره گیری و انصراف آنها از این ۲ رقابت ظرف مدت ۲۴ ساعت آینده مشخص خواهد شد.

مسابقات امسال هندبال جام باشگاه‌های آسیا با شرکت ۱۱ تیم و در ۲ گروه ۶ و ۵ تیمی با حضور نمایندگانی از کشورهای ایران، کره جنوبی، قطر، کویت، امارات، بحرین و عربستان برگزار می شود.

براین اساس، تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب در گروه اول با تیم های اس کی هاوکس کره‌جنوبی، العربی قطر، الکویت کویت و شارجه امارات قرار گرفته است.

تیم سپاهان دیگر نماینده هندبال ایران نیز در گروه دوم با الوکره قطر، العمان عمان، باربار بحرین، الوحده عربستان و العربی کویت مسابقه خواهد داد.

این رقابت ها از ۱۶ تا ۲۶ آبان و به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب در مسابقات لیگ برتر سال گذشته و با کسب مقام نایب قهرمانی مجوز حضور در رقابت های جام باشگاه های آسیا را پیدا کرد.