امام جمعه آستارا: برای رفع آلودگی فاضلاب شهری کوتاهی نشود

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا با اشاره به گلایه شهروندان برخی خیابان‌ها و محلات شهر از سرریز فاضلاب، مسئولان امر را به رفع این مشکل و معضل بهداشتی آن فراخواند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: سرریز فاضلاب های خانگی به کوچه ها و خیابان ها وضعیت نامناسبی ایجاد کرده و نباید در رسیدگی به این معضل کوتاهی شود.

وی ۱۳ آبان سال ۵۷ را زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: دانش آموزان باید راه پاک شهدای دانش آموز را با هدف صیانت از آرمان های انقلاب و عمل به منویات مقام معظم رهبری ادامه دهند.

وی بیان کرد: همه اقشار مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کنند و این باعث ناامیدی دشمنان و در راس آنها آمریکا خواهد شد و در پشت فتنه ها و جنگ افروزی ها، پای دولت آمریکا در میان است.

خطیب جمعه آستارا گفت: سومین فرصت ایران به دولت های اروپایی جهت عمل به تعهدات برجام، در ۱۶ آبان ماه به پایان می رسد و باید گام چهارم کاهش تعهدات را محکم تر بردایم.

حافظ نیا اظهار کرد: ایران از نظر ضایعات غذا در جهان جایگاه مناسبی ندارد و با توجه به اینکه میزان سالانه دور ریز غذا، معادل وعده غذای ۲۱ میلیون نفر است، باید از اسراف پرهیز کنیم.

وی بازگشت به سبک زندگی اسلامی، ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی و تولید محصولات با کیفیت غذایی را از راهکارهای کاهش ضایعات غذایی برشمرد و مردم و مسئولان را به اجرای این برنامه ها توصیه کرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =