پیام تبریک استاندار ایلام به کارگردانان برگزیده جشنواره جهانی فیلم های ورزشی

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام درخشش برادران صیدخانی با عنوان فیلم مستطیل قرمز در جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان کشور ایتالیا را به جامعه هنری استان تبریک گفت.

در پیام قاسم سلیمانی دشتکی آمده است: موفقیت بی سابقه سینمای ایران در جشنواره جهانی FICTS ایتالیا ۲۰۱۹ و کسب مدال بلورین و لوح زرین بخش فیلم سینمایی مستطیل قرمز به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی از هنرمندان و فیلمسازان خوشنام ایلامی موجب خوشحالی اهالی رسانه و هنر استان ایلام شد.

این موفقیت از آنجا حائز اهمیت است که در این دوره برای نخستین بار در طول تاریخ، جایزه بخش سینمایی بلند به یک فیلم دفاع مقدسی از ایران اعطا می شود و این جهش بی سابقه ای در تاریخ برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی میلان برای نمایندگان شایسته ایران به شمار می رود که امروز نصیب فرزندان این دیار شده است.

وی ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به اصحاب رسانه و جامعه هنری استان برای این دو هنرمند شایسته ایلامی آرزوی موفقیت و سربلندی بیش از پیش کرد.

فیلم سینمایی مستطیل قرمز به فاجعه بمباران مسابقه فوتبال چوار در استان ایلام می پردازد که تولید آن بیش از دو سال به طول انجامیده و به زودی در سینماهای ایران به نمایش در می آید.

مقر FICTS در میلان ایتالیا است که ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =