استقلال در آستانه یک تاریخ‌سازی مقابل تراکتورسازی

تهران- ایرنا- آبی‌پوشان تهرانی در صورت شکست تراکتورسازی می‌توانند به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شوند که امتیازاتشان چهار رقمی خواهد شد.

بی‌تردید حساس‌ترین بازی هفته نهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشورمان امروز بین تیم‌های تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران به انجام خواهد رسید. دیداری که از ساعت ۱۸ در ورزشگاه یادگار امام تبریز و با قضاوت بیژن حیدری برگزار می‌شود.

آبی‌پوشان تهرانی در صورتی که بتوانند از سد میزبان قدرتمند خود بگذرند، فارغ از اینکه بعد از ۲۸۳۳ روز می‌توانند در لیگ برتر و در تبریز این تیم را شکست دهند، به یک تاریخ‌سازی بزرگ نیز دست پیدا خواهند کرد. آنها با سه امتیاز این مسابقه به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل خواهند شد که توانسته اند تعداد امتیازات خود را چهار رقمی کنند.

در حال حاضر استقلال ۹۹۸ امتیاز تا پایان هفته هشتم نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر به دست آورده و پیروزی مقابل تراکتور، آنها را از مرز ۱۰۰۰ امتیاز عبور خواهد داد.

این تیم پایتخت نشین تا به اینجا در ۶۰۰ بازی لیگ برتری ۲۷۴ برد، ۱۷۷ تساوی و ۱۰۹ شکست داشته است. آنها ۸۲۵ گل به ثمر رسانده‌اند و ۵۱۲ گل دریافت کرده‌اند. مجموع امتیازات استقلال ۹۹۹ امتیاز است اما در فصل ۹۲-۹۳ یک امتیاز از این تیم کسر شد تا حالا ۹۹۸ امتیازی باشند.

پیروزی مقابل تراکتور، آبی‌ها را به امتیاز ۱۰۰۱ خواهد رساند. البته که اگر این اتفاق رخ ندهد سرانجام طی هفته‌های پیش رو آنها به این مهم خواهند رسید و اولین تیم ۱۰۰۰ امتیازی لیگ می‌شوند.

نزدیک ترین تعقیب کننده استقلال در این جدول، پرسپولیس است که از ۵۶۱ بازی، ۲۵۹ برد، ۱۸۰ تساوی و ۱۲۲ شکست داشته و در حال حاضر با توجه به امتیازاتی که از آنها کسر شده ۹۴۴ امتیازی است.سپاهان، ذوب آهن، فولاد و سایپا در رده‌های بعدی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =