۱۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83537412
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاومت بهترین راه مقابله با آمریکا است

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مقاومت ایران اسلامی بهترین راهکار برای مقابله با استکبار جهانی و راس آن یعنی آمریکا است.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری سبب شده ایران در امنیت کامل قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: مردم ایران باید قدر امنیت را بدانند چرا که پیشرفت هر کشوری در سایه امنیت میسر می شود. 

امام جمعه سمنان با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به دولتمردان عراق، بیان کرد: ایشان فرمودند که اولویت کاری مسوولان این کشور برقراری امنیت باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در ناامنی‌ها موج‌سواری می‌کنند، خاطرنشان کرد: کسانی که در کشورهای اسلامی ناامنی ایجاد می‌کنند، باید کنار بروند و دست از سر امت اسلام بردارند.

آیت‌الله شاهچراغی با بیان اینکه آمریکا دشمن همیشگی ایران اسلامی است، ادامه داد: تا زمانی که استکبار جهانی زنده است، امت اسلامی از شر آن در امان نیست، بنابراین باید نابود شود.

وی ابرازداشت: مردم ایران برای نابودی استکبار جهانی شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار، افزود: در طول سال‌های مختلف در این روز اتفاق‌های مهمی همچون تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی و شهادت چند تن از دانشجویان و دانش‌آموزان رخ داد.

وی بیان کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی است و مردم استان سمنان به ویژه جوانان در راهپیمایی این روز شرکت باشکوهی داشته باشند.

آیت‌الله شاهچراغی به عزاداری باشکوه ملت ایران در ماه‌های محرم و صفر امسال اشاره و تصریح کرد: مردم باتقوای ولایی و شیعی ایران زیارت اربعین را از راه‌ دور و نزدیک انجام دادند و باید تلاش کنند که تقوایشان را تقویت کنند.

امام جمعه سمنان با اشاره به اثرات قرآن در حیات انسان‌ها، تصریح کرد: آیات الهی شفادهنده بیماری‌های اخلاقی، هدایتگر و رحمت‌بخش زندگی بشریت است.

وقف، پدافندغیرعامل، هجرت پیامر اسلام(ص) و شهادت امام عسگری (ع) و آغاز ولایت امام زمان(عج) از دیگر مواردی بود که در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به آن اشاره شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها