طلسم پرسپولیس در روز گل نشدن دومین چیپ علیپور شکست

تهران- ایرنا- پرسپولیس سرانجام در لیگ نوزدهم به تساوی رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که آخرین تساوی آنها در لیگ برتر پیش از این دیدار بازهم مقابل ماشین‌سازی رقم خورده بود.

شب اول هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشورمان با انجام پنج دیدار به اتمام رسید که در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها، تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل ماشین‌سازی تبریز به تساوی بدون گل رسید و ۲ امتیاز حیاتی را از دست داد.

پرسپولیس، بدون شکست مقابل ماشین‌سازی

این پنجمین تقابل تیم‌های پرسپولیس و ماشین‌سازی در لیگ برتر بود که به دومین تساوی منجر شد. در سه دیدار دیگر سرخپوشان تهرانی به پیروزی رسیده‌اند و نماینده تبریز تاکنون موفق نشده از سد تیم پایتخت‌نشین بگذرد. پرسپولیس در لیگ شانزدهم و در ورزشگاه آزادی با یک گل از سد حریف خود گذشت و در تبریز نیز با نتیجه ۲ برصفر به برتری رسید. آنها در لیگ هجدهم با گل دقیقه ۹۳ شجاع در تبریز برنده شدند ولی در تهران با حساب یک بر یک متوقف شدند. حالا هم پنجمین دیدار پرسپولیس و ماشین به انجام رسید و بازهم امتیازات تقسیم شدند.

از ماشین‌سازی تا ماشین‌سازی؛ پرسپولیس سرانجام مساوی کرد

اما نکته جالب توجه این بود که پرسپولیس به اولین تساوی این فصل خود دست پیدا کرد. آنها تنها تیم لیگ بودند که در هیچ‌یک از مسابقات خود به نتیجه مساوی نرسیده بودند اما حالا این طلسم شکست. آخرین تساوی پرسپولیس در لیگ برتر به هفته بیست و نهم لیگ قبل برمی‌گردد که سرخپوشان در همین ورزشگاه آزادی مقابل همین تیم ماشین سازی متوقف شدند. در آن دیدار ابتدا جای کویتینگو بازیکن اسکاتلندی ماشین‌سازی موفق به گلزنی شد اما علی علیپور در دقیقه ۸۸ از روی نقطه پنالتی گل تساوی را وارد دروازه فرناندو دی خسوس گلر وقت سبزقبایان کرد و حالا دوباره بعد از پنج ماه و ۱۸ روز علیپور، در دقایق پایانی صاحب یک ضربه پنالتی شد اما حامد لک مانند بازی جام حذفی دست او را خواند و پنالتی چیپش را گرفت تا ۲ امتیاز حساس از کف سرخپوشان برود.

دومین چیپ علیپور به دومین گل تبدیل نشد

علیپور در بازی یک‌چهارم نهایی جام حذفی پرسپولیس در فصل گذشته مقابل شهر خودرو در ضربات پنالتی، تصمیم گرفت پنالتی‌اش را چیپ بزند و موفق شد میلاد فراهانی را فریب دهد اما این بار موفق عمل نکرد و دومین پنالتی این فصل خود را به هدر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =