رهبران برخی احزاب پاکستان خواستار برکناری عمران خان شدند

تهران - ایرنا - رهبر حزب مخالف "مردم پاکستان"، در جمع معترضان به سیاست های دولت این کشور در اسلام آباد گفت، هیچ کس حاضر به سر خم کردن در برابر عمران خان نیست.

به نوشته روزنامه پاکستان تودی، "بیلاوال بوتو زرداری" امروز (جمعه) در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی "آزادی" در اسلام آباد گفت، مردم و نه دولت، کانون قدرت هستند.

وی که از عمران خان نخست وزیر پاکستان خواست استعفا کند، افزود، همه احزاب مخالف زیر یک پرچم جمع شدند تا این پیام شفاف را به وی  بدهند که زمان کناره گیری از قدرت فرارسیده است.  

در همین حال قرار است راهپیمایی دیگری عصر امروز با حضور اعضای همه احزاب سیاسی پاکستان بعد از برگزاری نماز جمعه در اسلام آباد برگزار شود.

بانی راهپیمایی ها در پاکستان که از ۹ آبان از کراچی شروع شد و پس از عبور از شهرهای مختلف، پنجشنبه به پایتخت پاکستان رسید، فاضل الرحمن، رهبر حزب جماعت علمای اسلام شاخه فضل است که در جمع هزاران نفری معترضان در اسلام آباد، خواستار استعفای دولت عمران خان شد و گفت، این راهپیمایی برای "آزادی" است و تا زمانی که خواسته ما محقق نشود، ادامه خواهد داشت. قدرت باید به مردم واگذار شود.

فاضل‌ الرحمان، رقیب اصلی حزب حاکم عمران خان است و گفته که عمران خان در یک انتخابات دستکاری شده به قدرت رسیده است.

اعتراضات اخیر در پاکستان، نخستین اعتراضات گسترده علیه دولت عمران خان، از زمان به قدرت رسیدن او در تابستان سال گذشته (۲۰۱۸) است.

به گفته فاضل الرحمن، دولت اقتصاد کشور را نابود کرده است.

عمران خان در واکنش به اعتراضات تصریح کرد که تسلیم فشار مخالفان نمی شود و استعفا نمی دهد.

گفته می شود، شهباز شریف، رهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز، در راهپیمایی آزادی فاضل الرحمن در اسلام آباد شرکت می کند.

او قرار است از لاهور عازم پایتخت شود و در جمع معترضان سخنرانی کند.

حزب مسلم لیگ شاخه نواز و حزب مردم پاکستان ‌و از احزاب مخالف دولت عمران خان ‌نیز از تظاهرات اعتراضی حزب جماعت علمای اسلام علیه حزب حاکم تحریک انصاف حمایت کرد.

حزب مسلم لیگ شاخه نواز پیشتر نیز اعلام کرده بود، به تظاهرات آزادی - خواه در قالب تظاهرات و یا اعتصاب علیه دولت - می پیوندد.
"بیلاوال بوتو زرداری"، رهبر حزب مردم نیز پاکستان اعلام کرده بود، ‌حزبش، ۱۸ اکتبر، اعتراضش علیه حزب حاکم تحریک انصاف را از کراچی شروع و  در پنجاب، خیبر پختونخواه و کشمیر آزاد هم تظاهرات می کند.

به گفته او، دولت عامل سونامی تورم و مالیات های سرسام آور است و از طریق بودجه ضد مردمی اش، ‌مردم را از معاش محروم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =