۱۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83537257
۰ نفر

برچسب‌ها

جذب بیش از ۳۵۰میلیارد تومان اعتبار ملی برای خدابنده

زنجان – ایرنا – نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: طی بیش از سه سال گذشته، با پیگیری‌های انجام شده بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای پیشبرد طرح‌های مختلف در این شهرستان جذب شده است.

احمد بیگدلی شامگاه پنجشنبه در جلسه توسعه اقتصادی شهرستان خدابنده که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: این اعتبارات برای اجرای طرح های متعدد در حوزهایی همچون بهداشت و درمان، راه و شهرسازی، آب شرب روستایی، برق، گاز رسانی، عمران روستایی و آموزش و پرورش بوده است.

وی تصریح کرد: شهرستان خدابنده طی فعالیت دولت تدبیر و امید، بیشتر از ۲ دهه گذشته از اعتبارات ملی برخوردار شده است.

بیگدلی افزود: همچنین بیشترین اعتبارات استانی طی سه و نیم سال گذشته نیز از آن شهرستان خدابنده بوده است.

وی با بیان اینکه خدابنده جزو مناطق محروم کشور است، اظهار داشت: متاسفانه به دلایل مختلف توسعه یافتگی مد نظر مردم در شهرستان خدابنده آن چنان ایجاد نشده است.

نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی بیکاری را یکی از مشکلات عمده در این شهرستان برشمرد و گفت: متاسفانه میزان بیکاری افراد تحصیل کرده در خدابنده بالا است و در این شرایط ایجاد و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی با ظرفیت اشتغال زایی بالا می تواند تا حدی مسائل و مشکلات اشتغال را رفع کند.

وی به ظرفیت های بالای کشاورزی در شهرستان خدابنده اشاره کرد و ادامه داد: فراهم کردن زمینه توسعه صنایع تبدیلی با مشارکت بخش خصوصی در این شهرستان می تواند منجر به افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی و نیز رشد اشتغال در این بخش شود.

بیگدلی با بیان اینکه مشکل شماری از واحدهای تولیدی فعال شهرستان با اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان قابل حل است، گفت: متاسفانه درصد کارمزد وام های بانکی بالا است که لازم است پرداخت تسهیلات با حداقل سود برای کمک به رونق تولید در دستور کار قرار گیرد.

وی نبود مدیریت واحد و مستقل شهرک صنعتی خدابنده را یک چالش خواند و افزود: این مشکل موجب کم رونقی شهرک شده است.

امام جمعه شهر قیدار نیز در این جلسه در سخنانی به مشکلات موجود در حوزه اقتصاد اشاره کرد و گفت: کشور ما اکنون در یک جنگ نابرابر اقتصادی است و البته می توانیم همچون دوران دفاع مقدس، به شرط تقویت اعتقاد و باورها در این جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

حجت‌الاسلام علی موسوی خام فروشی محصولات کشاورزی در شهرستان خدابنده را یک مشکل مهم در این حوزه برشمرد و افزود: حل این مشکل در گرو توسعه صنایع تبدیلی است.

سالانه ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در خدابنده تولید می شود

فرماندار خدابنده نیز در این جلسه با بیان اینکه تعداد بهره برداران بخش کشاوزی در این شهرستان ۲۲ هزار نفر است، گفت: سالانه نزدیک ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در خدابنده تولید می شود.

ایوب بیگدلی افزود: ۵۴.۵ درصد شاغلان شهرستان خدابنده در بخش کشاورزی، ۱۶ درصد در بخش صنعت و ۲۷.۵ درصد نیز در بخش خدمات فعالیت دارند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۸۷ واحد صنعتی و تولیدی در خدابنده وجود دارد که ۷۱ مورد از آنها فعال است.

فرماندار خدابنده گفت: در زمان حاضر فقط یک هزارو ۵۰۰ نفر در بخش صنعت در شهرستان خدابنده شاغل هستند.

وی افزود: این شهرستان ۴۵ واحد معدنی دارد که هم اکنون ۳۵ مورد از آنها فعال است.

بیگدلی اظهار داشت: در شهرک صنعتی خدابنده نیز تا کنون ۲۴ واحد تولیدی مستقر شدند.

شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از ۲۲۰ روستای دارای سکنه، حدود ۱۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.
این شهرستان در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =