۱۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۱
کد خبرنگار: 2200
کد خبر: 83537232
۱ نفر

برچسب‌ها

حواشی مراسم دوازدهمین سالگرد قیصر امین‌پور در گتوند

دزفول-ایرنا- برگزاری دوازدهمین سالگرد درگذشت قیصر امین‌پور شاعر معاصر که روز پنجشنبه در زادگاهش شهرستان گتوند اجرا شد، حواشی را به دنبال داشت.

در ابتدای برنامه برخی از دوست‌داران فرهنگ، شعر و ادب به دلیل کمبود فضا یا به صورت ایستاده برنامه را دنبال کرده و یا  پس از دقایقی محل برگزاری همایش را ترک کردند  به طوریکه در دقایق پایانی برنامه حدود نیمی از سالن برگزاری مراسم خالی شد.

تردد زیاد افراد مختلف در جلوی جایگاه  به خصوص تردد کودکان، حضور متعدد عکاسان در سالن که بیشتر آنها عکاسان روابط عمومی‌های  ادارات بودند نظم سالن را مختل کرده بود .
کمبود نور و تاریک بودن برخی نقاط تالار برگزاری جشنواره و تعویض و جابجایی میکروفن حین اجرای برنامه از دیگر حواشی این آیین ملی بود که با اعتراض حاضران در جلسه مواجه شد. 
برخی از حاضران به علت اجرای ضعیف  و بی نظمی برنامه، دقایقی از وقت خود را در راهروی ورودی تالار، صرف نگاه کردن به فوتبال لیگ برتر کشور کردند. 
سلفی گرفتن برخی دوستداران فرهنگ، ادب و شعر حاضر در این آیین و گفت و گوی صمیمانه با شاعران، نویسندگان و هنرمندان کشوری از نکات حاشیه ای این برنامه بود.
در راهروی ورود و خروج تالار جشنواره ملی شعر، نمایشگاه کتاب به مناسبت سالروز درگذشت قیصر امین پور برپا شده بود که حتی یک کتاب از قیصر در بین کتاب ها وجود نداشت.

برخی از شاعرانی که آثار آنها برای این جشنواره ملی برگزیده شده بود، در این برنامه حضور نداشتند.
 همچنین در محتوای داخل بستههای اهدایی به حاضران از کتاب های غیر مرتبط استفاده شده بود که مایه طنز برخی از میهمانان شده بود.
نمایشگاه خوشنویسی با کیفیت از آثار زیبای  خوشنویسان به همت انجمن خوشنویسان شهرستان گتوند و استان خوزستان در کنار سالن برگزاری این مراسم  برپا شده بود که مورد استقبال بازدید کنندگان واقع شد.
برخی از شاعران برجسته کشوری صبح پنجشنبه در محفلی دوستانه و شاعرانه به صورت خودجوش با همراهی خانواده قیصر امین پور در آرامگاه این شاعر معاصر نشست شعرخوانی برگزار کردند و در برنامه همایش ملی شعر در کوچه آفتاب ویژه سالگرد قیصر حضور نیافتند.
 بر روی بنر  نصب شده جایگاه با فونت بزرگ عنوان "دوازدهین جشنواره ملی شعر در کوچه آفتاب" نوشته شده بود ، این در حالی است که پس از درگذشت قیصر امین پور ۱۰ سال به عنوان همایش استانی اجرا می شد و پارسال و امسال  تنها به عنوان جشنواره ملی تغییر نام داد.
جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی، شاعران، هنرمندان و نویسندگان کشور به مناسبت دوازدهمین سالگرد زنده یاد قیصر امین پور شاعر معاصر با حضور بر مزار این شاعر برجسته کشور  با اهدای گل و قرائت فاتحه ادای احترام کردند.
پارسال برای نخستین بار همایش شعر در کوچه آفتاب ویژه سالگرد قیصر امین پور از همایش استانی به ملی ارتقا یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =