همایش بین‌المللی غواصی ماه آینده در تهران برگزار می شود

کیش - ایرنا- رییس فدراسیون نجات‌غریق و غواصی کشور از برگزاری همایش بین‌المللی با حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون جهانی این رشته ورزشی در ششم آذر ماه سال جاری در تهران خبرداد.

 ایلخان نوری پنجشنبه در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در مرکز همایشهای بین المللی کیش با اشاره به اهمیت این رویداد ورزشی بر حضور فعال کمیته‌های غواصی هیات‌های استانی و غواصان سراسر کشور در این همایش بین المللی تاکید کرد.

در  ابتدای این نشست که همزمان با آغاز مسابقات نجات غریق قهرمانی کشور در جزیره کیش و با حضور سیدمصطفی میرسلیم عضو جهانی حامیان نجات‌غریق و عضو هیات رییسه فدراسیون، سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش برگزارشد، ابتدا گزارشی از فعالیت ها و عملکرد فدراسیون در سال ۹۷  ارائه شد و سیس چند تن از روسای هیات‌های استانی نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص فدراسیون و وضعیت نجات‌غریق ارائه کردند.

 در این نشست، نداشتن استخر اختصاصی به عنوان یکی از مشکلات و دغدغه های هیاتهای استانی نجات غریق و غواصی مطرح شد و در این زمینه مهدی حیدری دبیر  فدراسیون تجات غریق و غواصی از  وزارت ورزش خواست تا نگاهی وِیژه به این موضوع داشته باشند.  

 در ادامه این جلسه معاون وزارت ورزش و جوانان در سخنانی با اشاره به جایگاه بانوان در این رشته گفت: شرایط این فدراسیون با دیگر فدراسیون‌ها کاملا متفاوت است چراکه فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در جهت امداد و نجات مردم تلاش و کوشش می‌کند و انتظار هم می‌رود که در این خصوص اهتمام بیشتری صورت گیرد.

سیدعبدالحمید احمدی  فعالیت فدراسیون در حوزه غواصی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: «در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته البته نباید فراموش کرد که غواصی صرفا تفریح نیست چراکه ما در ۸ سال دفاع مقدس شاهد رشادت‌های رزمندگان اسلام در مقابله با دشمنان بودیم و این دریادلان چه جان‌فشانی‌هایی برای دفاع از این مرز و بوم انجام دادند.

بیست و هشتمین دوره مسابقات نجات‌غریق قهرمانی کشور آقایان و پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بانوان،  روز`پنجشنبه با شرکت ۵۰۰ ورزشکار در کیش آغاز شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =