نمایشگاه الکامپ موتور محرکه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است

اهواز _ ایرنا _ استاندار خوزستان با اشاره به رشد و شکل‌گیری استارتاپ‌ها  و شرکت‌های دانش بنیان در این استان گفت: نمایشگاه الکامپ موتور محرکه‌ای برای گسترش استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و به عملی شدن آن‌ها کمک کرده است.

غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در حاشیه چهارمین نمایشگاه الکامپ و دستاوردهای دولت الکترونیک و پس از بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه که در حوزه پیشرفت‌های حوزه الکترونیک، فضای مجازی و اقدامات نرم‌افزاری در خوزستان است و به نوعی همکاری بین بخش خصوصی و دولت نیز به شمار می‌رود.

وی گفت: امروزه زندگی مردم به سمت زندگی هوشمند و الکترونیک پیش می‌رود لذا کارهایی که در این زمینه انجام شده نو و بدیع هستند که از جمله آنها میتوان به اقداماتی که در حوزه امنیت شبکه انجام شده اشاره کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به این که در این استان در زمینه رباتیک فعالیت‌های خوبی صورت پذیرفته است گفت: یکی از مشکلات در خوزستان مسایل مربوط به شرکت گاز و انفجارهای ناشی از گاز است اما اکنون سنسورهایی طراحی شده که حتی نسبت به کمترین نشتی گاز هشدار می‌دهد و از حوادث متعدد جلوگیری می‌کنند.

وی افزود:  شرکت‌ها دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در مسیری قرار گرفتند که امروز فقط در تئوری مطرح نیستند بلکه به صورت علمی و کاربردی برای مردم و دستگاه‌های دولتی عمل می‌کنند و می توانند در زمینه  تسهیل امور، سرعت بخشی، ایمن سازی، توسعه منطقه، شهرستان و استان خوزستان نقش داشته باشند.

شریعتی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه سازمان‌هایی دولتی خدمات مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند به عنوان مثال در رونمایی که در غرفه شهرک‌های صنعتی داشتیم نرم افزاری برای واگذاری زمین طراحی شده که دیگر نیاز به خرید حضوری نیست.

چهارمین نمایشگاه الکامپ و دستاوردهای دولت الکترونیک از ۹ تا ۱۲ آبان در محل نمایشگاه‌های  دائمی بین‌المللی اهواز در حال برگزاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =