سیلاب دو جاده روستایی در خراسان رضوی را مسدود کرد

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در پی بارش های امروز پنجشنبه و جاری شدن سیلاب دو راه روستایی در شهرستان خواف تا اطلاع بعدی مسدود اعلام شد.

ابراهیم نصری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعلام ادارات تابعه راهداری جاده های روستایی ابراهیمی به زوزن و لاخی برکا به چهار گچی در شهرستان خواف به واسطه جاری شدن سیلاب مسدود شد.

وی ادامه داد: براساس گزارش های دریافتی عصر امروز نهم آبان بارش پراکنده باران در شهرستان های قوچان،  درگز، نیشابور، خوشاب، تربت جام، بجستان و کلات به ویژه در محدوده گردنه گوجگی موجب لغزندگی سطح این جاده ها در این مناطق شده است.

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی در خراسان رضوی از رانندگان در مسیرهای جاده‌ای تقاضا می شود با رعایت جوانب احتیاط، سرعت مطمئنه و متناسب با شرایط جوی برانند.

نصری افزود: پدیده مه‌گرفتگی نیز در محدوده گردنه تیوان جاده درگز - قوجان دید افقی رانندگان را کاهش داده است. 

وی ادامه داد: بر اساس اعلام اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی سامانه بارشی کنونی تا عصر فردا دهم آبان ماه در این استان فعال است و پس از آن به تدریج از مرزهای شرقی خراسان رضوی خارج می‌شود.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =