۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83537027
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد شدید چین از وزیر خارجه آمریکا

پکن- ایرنا- سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با انتقاد شدید از اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که چین را به دشمنی با آمریکا متهم ساخته است گفت: پمپئو با این سخنان شرورانه به حزب کمونیست و دولت چین حمله کرده و روابط حزب کمونیست و مردم را تحریک کرده است.

به گزارش ایرنا «گنگ شوانگ» روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: پمپئو همچنین سیاست های داخلی و خارجی چین را عمدا نادرست توصیف کرده و تعصبات عمیق ریشه ای گروه کوچکی از سیاستمداران آمریکا و ذهن تاریک آن ها کاملا نشان دهنده افکار ضد کمونیسم آن ها است این نوع گفتار بیانگر اعتماد به نفس و قدرت نیست، بلکه نشان دهنده استکبار و ترس است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در سخنرانی خود در پژوهشگاه هادسون در نیویورک گفته بود حزب کمونیست چین با آمریکا و ارزش های آمریکا دشمنی می کند و چالش هایی برای آمریکا و جهان به وجود می آورد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت: تحت رهبری محکم حزب کمونیست چین در 70 سال از زمان تاسیس جمهوری خلق چین، این کشور به دستاوردهای چشمگیری رسیده است.

او ادامه داد: حلقه دوستان چین بزرگ تر می شود و مردم چین قاطعانه در مسیر سوسیالیسم با ویژگی چین پیش می روند و به شکوهمندی جدید خود ادامه می دهند شرارت نمی تواند راه درستی باشد، هرگونه تلاش برای سیاه نمایی چین و جلوگیری از توسعه پایدار چین، بیهوده است و حتما شکست می خورد.

گنگ شوانگ اظهار داشت: سخنان پمپئو کاملا تعصب عمیق سیاسی گروه های کوچکی از سیاستمداران آمریکا را افشا کرده است.


آمریکا برای شرکت های چینی فضای برابر و عادلانه فراهم کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به ممنوعیت استفاده از پهپادهای ساخت چین در آمریکا اظهار امیدواری کرد واشنگتن سوء استفاده از مفهوم امنیت را متوقف کند و فضای عادلانه و رقابتی برای شرکت‌های چینی فراهم کند.

وی گفت در عین حال ما همیشه شرکت های چینی را ترغیب می کنیم ضمن اشتغالزایی در خارج از کشور، قوانین بین المللی و همچنین قوانین و مقررات محلی را رعایت کنند.

وزارت کشور آمریکا به دلیل آنچه نگرانی از احتمال جاسوسی خوانده است استفاده از پهپادهای ساخت چین یا پهپادهایی که بخشی از قطعات آن ساخت این کشور باشد را ممنوع اعلام کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: ما امیدواریم  ایالات متحده تفکر منسوخ جنگ سرد و طرز تفکر بازی صفر را کنار بگذارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =