۱۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83536994
۰ نفر

برچسب‌ها

 جمعیت کیفری زندانیان هرمزگان ۱۸ درصد کاهش یافت

بندرعباس- ایرنا- جمعیت کیفری زندانیان هرمزگان در هفت ماهه امسال نسبت به همسنجی با پارسال ۱۸ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: تعامل بسیار خوب اداره کل زندان ها با محاکم قضایی استان و همچنین بهره گیری از همه ظرفیت های قانونی در کاهش جمعیت کیفری زندانیان نقش داشته است.
علی استادی روز جمعه در همین زمینه افزود: حبس زدایی و کاهش آمار زندانیان از سیاست های قوه قضاییه و سازمان زندان ها است که زندان های هرمزگان تاکنون دراین کار موفق بوده است.
وی بیان داشت: افزایش جمعیت کیفری یکی از آسیب های زندان ها است که باید به سمت حبس زدایی و اجرای مجازات های جایگزین حبس حرکت کرد.
مدیرکل زندان های هرمزگان اظهارداشت: تراکم جمعیت کیفری یکی از عمده ترین آسیب‌ها در زندان است و کاهش هدف‌مند جمعیت کیفری می‌تواند کیفیت برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را نیز افزایش دهد.
وی یادآورشد: از ابتدای امسال تاکنون همچنین بازدید قضات از زندان های هرمزگان ۱۳۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این امر تاثیر زیادی در کاهش جمعیت کیفری زندانیان داشته است.
طبق اعلام رییس کل دادگستری هرمزگان، آمار جمعیت کیفری زندانهای استان ۱۸درصد برابر با بیش از هزار نفر کاهش یافته است.
 برنامه ریزی برای استفاده از تاسیسات نوین قضایی به خصوص مجازات‌های جایگزین حبس و صدور ۱۲ هزار و۲۵۵ فقره حکم با استفاده از این تاسیسات بخشی از اقدام های دادگستری هرمزگان در ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =