وحدت و برادری از دستاوردهای اربعین بود

گرگان - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین گفت: وحدت و برادری در کنار همکاری دو ملت ایران و عراق مهمترین دستاورد اربعین امسال بود.

حسین ذوالفقاری امروز پنجشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اظهار کرد: این دستاوردها در شرایطی کسب شد که دشمن توطئه های زیادی برای کمرنگ جلوه دادن اربعین طراحی و در حال اجرا داشت که نمونه آن را می توان ناآرامی های کشور همسایه عنوان کرد.
وی بیان داشت: امسال بیش از هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تردد رفت و برگشت از مرزهای ایران به سوی عراق ثبت شد که حدود ۲ برابر سال گذشته بود.
وی اضافه کرد: همچنین امسال ۱۸۰ هزار زائر از دیگر کشورهای اسلامی از طریق مرزهای ایران وارد کشور عراق شدند.
رییس ستاد اربعین یادآور شد: باوجود افزایش تعداد زائران مراسم اربعین ۹۸ با نظم و امنیت کامل انجام و با تلاش و مشارکت ایران و عراق اربعین با شکوهی به نمایش درآمد.

ذوالفقاری گفت: امسال بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ موکب ایرانی در کنار چندین هزار موکب عراقی با شناسنامه به زائران امام حسین (ع) خدمات رسانی کردند.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم گفت: باید کاری کنیم تا اربعین هر سال بهتر و باشکوه تر از سال قبل آن برگزار شود.

سیدکاظم نورمفیدی افزود: امسال از گلستان حدود ۴۰ هزار زائر در راهپیمایی اربعین حضور داشتند که نسبت به سال قبل رشد دو برابری داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: همچنین از گلستان ۱۶ موکب در مرز مهران و شهرهای زیارتی عراق به زوار خدمت رسانی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =