نشست مجلس نمایندگان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به روند استیضاح ترامپ آغاز شد

تهران - ایرنا - نشست رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به روند استیضاح ترامپ بعداز ظهر روز پنج شنبه با سخنرانی "نانسی پلوسی" آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه سی ان ان، در راستای وعده دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای پیگیری روند تحقیقات استیضاح ترامپ، جلسه رای گیری مجلس نمایندگان آغاز به کار کرد.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در آغاز این روند در سخنانی بر اهمیت حقیقت تأکید کرد و افزود: این جلسات علنی، با جستجوی حقیقت و در دسترس قرار دادن آن برای مردم آمریکا تصمیمات بسیار دشواری را که در آینده باید اتخاذ کنیم در مورد استیضاح رئیس جمهور به کنگره اطلاع خواهد داد. 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ما با حضور در این جلسه آمده ایم تا براساس حقیقت تصمیمی بگیریم. من نمی دانم چرا جمهوریخواهان از حقیقت می ترسند. 
وی تاکید کرد که هر نماینده باید بعد از شنیدن حقایق از مردم آمریکا حمایت کند.

پلوسی پیش از این با انتشار قطعنامه ای اعلام کرد که این قطعنامه جزییات اقدام های آتی مجلس و از جمله جلسات عمومی استماع و دیگر رویه های مرتبط با انتشار مدارک مورد نظر مجلس نمایندگان در این فرآیند را آشکار می سازد.

پلوسی هدف از این قطعنامه را برداشتن گام هایی برای زدودن هرگونه تردید نسبت به امکان دولت دونالد ترامپ در عدم انتشار اسناد مورد درخواست مجلس نمایندگان، جلوگیری از شهادت شهود و بی توجهی به احضاریه های این نهاد قانونگذاری عنوان کرد.

«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز از برنامه دموکرات ها برای تحقیقات علنی از شاهدان خبر داد و گفت قطعنامه منتشر شده برای موثر ساختن این پروتکل است.

در این قطعنامه آمده است، رئیس کمیته باید یک نشست علنی استماع برگزار کند.

همچنین این قطعنامه تاکید می کند که کمیته های خاصی که اکنون در حال تحقیق برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا هستند، به فعالیت خود در این باره و برای اهداف دیگر ادامه دهند.

این قطعنامه، کمیته اطلاعات، خدمات مالی، امور خارجی، قضایی، نظارت و اصلاحات و شیوه ها و روش ها را به عنوان مسوول ادامه تحقیقات موجود برای استیضاح ترامپ می داند.

بحث استیضاح ترامپ از زمانی شکل رسمی به خود گرفت که یکی از ماموران سیا جزییات تماس تلفنی وی و همتای اوکراینی او را فاش کرد و وی را متهم ساخت که به دنبال کمک کی یف در ضربه زدن به «جو بایدن» نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha