آیت‌الله سیستانی بار دیگر از اعتراضات مسالمت‌آمیز حمایت کرد

بغداد - ایرنا - مرجعیت عالی عراق در بیانیه‌ای بار دیگر بر حمایت خود از اعتراضات مسالمت آمیز و مطالبات اصلاح‌خواهانه معترضان حمایت کرد.

دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی عراق پنجشنبه شب با صدور بیانیه ای تاکید کرد که مرجعیت عالی عراق ضمن تاکید بر همگانی بودن حق مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز همچنین خواستار عدم استفاده از تصویر و نام  خود از سوی گروههای سیاسی شرکت کننده یا دیگران  است.

بیانیه گفته است که مرجعیت عالی عراق  از مطالبات اصلاح خواهانه معترضان مسالمت جو با گرایش های مختلف حمایت کرده و بر عدم دسته بندی آنها تاکید دارد.

بیانیه دفتر مرجعیت عالی عراق در پی اعلام گروههای از تظاهرکنندگان مبنی بر برگزاری تجمع حمایت از مواضع مرجعیت در روز جمعه پس از نمازجمعه در خیابان فلسطین بغداد صادر شده است.

 اعتراضات عراق در دو مرحله طی یک ماه گذشته انجام شده و همچنان دربرخی شهرها از جمله بغداد ادامه دارد که به گفته مسوولان عراقی، بخش  اعظم آن با حضور اقشار مختلف مردم و مطالبات اجتماعی واقتصادی به شکل مسالمت آمیز و بخشی  نیز  بصورت سازمان یافته و خشونت بار و با شعار سرنگونی نظام انجام می شود.

خشونت های اعتراضات ماه جاری میلادی در عراق بر اساس آمار کمیته حقوق بشر پارلمان عراق، بیش از 250 کشته و 11 هزار مصدوم و مجروح بجا گذاشته است. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =