رئیس دیوان عدالت اداری: خلاءهای قانونی زمینه تبعیض و بی‌عدالتی را فراهم می‌کند

تبریز - ایرنا - رئیس دیوان عدالت اداری گفت: شکاف‌ها و خلاء‌های قانونی زمینه بروز تبعیض و بی‌عدالتی را در جامعه فراهم می‌کند و چنین قوانینی باید اصلاح یا به روزرسانی شود.

حجت الاسلام کاظم بهرامی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری بستان آباد با تاکید بر اینکه بی عدالتی در جامعه موجب ناامیدی در بین مردم می شود، افزود: برای ایجاد امید در جامعه باید با بی عدالتی مبارزه و عدالت اجرا شود.

وی مبارزه و ریشه کنی فساد در جامعه را وظیفه همه آحاد جامعه دانست و اظهار داشت: همه باید در برابر بی عدالتی و عمل یا قانون تبعیض آمیز در جامعه مقاومت کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری،  مبارزه با فساد را موجب حمایت از تولید و سرمایه گذاری اعلام کرد و گفت: قوه قضاییه به دنبال حمایت از سرمایه گذاری های مشروع و رونق تولید است و اقدامات رانت ستیز و فسادستیز این قوه هیچ منافاتی با سرمایه گذاری و اشتغال در کشور ندارد.

حجت الاسلام جواد علیزاده، رئیس دادگستری بستان آباد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۲۲ هزار پرونده قضایی در دادگستری این شهرستان رسیدگی شده است،  گفت: بیش از دو سوم مردم این شهرستان به دستگاه قضایی مراجعه کرده اند که نشان از ضعف قوانین موجود و کاهش بازدارندگی مجازات ها است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: ورود دستگاه قضایی به موضوع اقتصاد و تولید ضروری است زیرا که در زمان کنونی اقتصاد کشور و تولید داخلی به شدت از فساد و رانت لطمه خورده است.

محمد وحدتی، افزود: اجرای عدالت در جامعه می تواند بسیاری از این مشکلات را که زندگی و معیشت مردم را تحت الشعاع قرار داده است را حل کند.

فرماندار بستان آباد نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در عرصه صنعت و کشاورزی گفت: بستان آباد چهارمین شهرستان صنعتی استان است و به عنوان قطب داروسازی و تولید شیرینی و شکلات در شمال غرب کشور به شمار می رود.

سیدعلی موسوی، افزود: بیشتر بیکاران و جویندگان شعل در این شهرستان دارای مدارک دانشگاهی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha