کاریکاتوریست قوچانی مقام دوم مسابقات بین‌المللی کارتون بلژیک را کسب کرد

مشهد- ایرنا- کاریکاتوریست قوچانی در چهارمین مسابقه بین‌المللی دو سالانه کارتون توانست حائز مقام دوم این دوره از مسابقات شود.

داوود هوشمند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص این دوره از مسابقات گفت: مسابقات بین‌المللی کارتون با محوریت اتوبوس‌ها در بروکسل برگزار شد که پنج کاریکاتوریست هم از ایران در آن شرکت داشتند.

وی افزود: از میان آثار رسیده به جشنواره ۵۳ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد که پس از بررسی توسط داوران، نفر اول این مسابقات از روسیه نفر دوم از ایران و نفر سوم از کشور بلژیک انتخاب شدند.

او ادامه داد: حضور در این دوره از مسابقات جهانی و کسب مقام‌های مختلف یا حتی راه‌یابی به مرحله نهایی انگیزه بسیاری به هنرمندان به‌ویژه در رشته کاریکاتور می‌دهد تا باعلاقه و پشت‌کار بیشتری این هنر را ادامه دهند.

کاریکاتوریست قوچانی گفت: در هنر کاریکاتور هر کس دارای دستخط و سبک مشخصی است از این رو ممکن است یک داور اثری را بپذیرد اما داور دیگری آن اثر را انتخاب نکند ولی باید توجه داشت که همگام با بررسی آثار، اصول مسابقات هم مورد توجه داوران است.

هوشمند افزود: انتخاب یک اثر در مسابقه بین‌المللی به موضوع نیز بستگی دارد یعنی هر چه کاریکاتوریست بتواند اثری نزدیک‌تر به موضوع طراحی کند بیشتر موردتوجه قرار خواهد گرفت.

این هنرمند ۳۶ ساله قوچانی  که از ۱۴ سالگی به هنر کاریکاتور پرداخته است تاکنون در ۲۵ مسابقه جهانی شرکت کرده است و  رتبه‌هایی چون مقام اول نخستین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور چهره چین ۲۰۱۸ با کاریکاتور چهره آلبرت انیشتین و مقام اول مسابقات کاریکاتور در مادرید اسپانیا ۲۰۱۷ را کسب کرده است.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha