۹ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 987
کد خبر: 83536553
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مسئولان شرایط نشر و دسترسی به کتاب را تسهیل کنند

اصفهان - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مسئولان باید شرایط نشر، تولید و چاپ کتاب را تسهیل و زمینه دستیابی مخاطبان به کتاب‌های مختلف را فراهم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی مهدوی راد روز پنجشنبه در نشست علمی کتاب و گام دوم انقلاب در دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان اظهارداشت: دانش راه‌های رسیدن به اقتصاد برتر، صلح برتر، فکر و اندیشه برتر را شکل می‌دهد و بی‌شک برای نیل به این شاخص‌ها باید به علم و نوآوری و کتاب و کتاب‌خوانی بیش از گذشته توجه کرد و در این زمینه برپایی نمایشگاه‌های دائمی عرضه کتاب راهکاری مناسب به شمار می‌رود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت توجه به کتاب برای شکل‌گیری و گسترش تمدن با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: آنچه که انبیا الهی در پی تحقق آن بودند همانا تمدن انسانی و الهی بوده است و این امر با دانش و دانش‌گستری محقق می‌شود.

وی به آیاتی از قرآن کریم اشاره و اضافه کرد: مهم‌ترین و اساسی‌ترین پایه تمدن‌سازی، دانش و دانش‌سازی است و باید این مهم را به عنوان گام نخست برای شکل‌گیری تمدن در نظر بگیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی راد خاطرنشان کرد: تمدن الهی و اسلامی، مسبوق به شناخت خداوند است، به این معنا که انسان را در ابتدا باید متوجه خدا کرد و سپس این انسان متوجه خدا، برای نقش آفرینی در تمدن باید به ابزار لازم علم و دانش مجهز شود.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه امیدآفرینی و ایجاد امید صادق در جامعه کنونی ضروری است، تصریح کرد: امیدهای کاذب نباید در کشور شکل بگیرد؛ در این ارتباط باید به آنچه دشمن برای بین بردن امید در ایران در فکر دارد، حساس باشیم.

مهدوی راد اظهارداشت: قرآن به ما تاکید می‌کند که نقشه‌های دشمنان را شناسایی کنیم و برابر آن بایستیم.

این استاد حوزه و دانشگاه بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به علم و فناوری تاکید و خاطرنشان کرد: موضوع مذکور در بیانیه گام دوم تاکید شده است که برای دستیابی به آن باید کتاب و کتابخوانی به منظور دانش افزایی باید بیش از قبل در بین همگان ترویج شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی راد برپایی نمایشگاه‌های کتاب در مناطق محروم را مهم دانست و افزود: نمایشگاه های مناطق محروم فروش بیشتری در مقایسه با دیگر مناطق دارند، زیرا علاقه در آنجا به مراتب بیشتر است.

در پایان این برنامه از هشت جلد کتاب منتشر شده در پژوهشکده الهیات و خانواده، مشتمل بر پرسش‌ها و پاسخ های قرآنی، کاربردشناسی جمله‌های مشابه در قرآن کریم، ادبیات گفتمان در قرآن کریم، نوآوری‌های قرآنی، بازگشت به قرآن، معناشناسی عبودیت در قرآن، درآمدی بر نظام اخلاقی قرآن و ایده‌های نوآورانه قرآنی رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha