جا به جایی بیش از ۳۸ هزار زائر اربعین توسط ناوگان حمل و نقل قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۸ هزار و ۷۹۶ زائر اربعین حسینی امسال توسط ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، مینی بوس و سواری از قزوین به مرز مهران، عراق و بالعکس جا به جا شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین روز پنجشبه گفت: سفرهای اربعین حسینی امسال که از ۱۰ تا ۳۰ مهرماه انجام شد نسبت به سال گذشته با افزایش ۹۹.۲ درصدی روبرو بود.

جواد حق‌لطفی در خصوص اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی این اداره کل در طول سفرهای اربعین امسال، افزود: هماهنگی‌ها با مجتمع‌های خدماتی - رفاهی سطح استان جهت ارایه خدمات مطلوب، تشکل‌های صنفی حمل و نقل کالا جهت جا به جایی کالاهای مورد نیاز به مرز مهران و کشور عراق و نیز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه به منظور آمادگی کامل جایگاه داران جهت تامین سوخت مورد نیاز ناوگان ویژه اربعین حسینی از اقدام‌های انجام شده توسط این اداره کل بود.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی تارنمای ویژه اربعین حسینی در سامانه مرکز مدیریت راه‌های کشور در راستای اهداف تعیین شده برای اطلاع رسانی پویا به زائران، نصب بنرهای اطلاع رسانی حاوی توصیه‌ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، راهنمای تردد زائران از مرزها هنگام بازگشت در پایانه مسافربری آزادگان قزوین و کنترل و نظارت شبانه‌روزی بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی کالا و مسافر از دیگر خدمات ارایه شده بوده است.

به گفته وی، ایجاد مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی، اعزام ۱۲ دستگاه از ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین این اداره کل به مرز مهران جهت خدمات رسانی و آماده‌سازی زیرساخت‌های پایانه مسافربری برکت، اعزام ۴۲ راهدار به مرز مهران برای ایجاد هماهنگی‌های لازم جهت ساماندهی موج بازگشت زائران اربعین حسینی نیز از جمله اقدامات به انجام رسیده بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین یادآور شد: آماده‌سازی تمامی راهدارخانه‌های استان، تشدید گشت‌های راهداری جهت ارایه خدمات شبانه روزی به زائران اربعین حسینی ، برگزاری نشست‌های آموزشی برای رانندگان و مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل مسافر با همکاری پلیس راه و استقرار جرثقیل‌های سنگین در راه‌های ارتباطی منتهی به مسیر حرکت کاروان‌های زائران اربعین نیز از جمله فعالیت‌های ارایه شده از سوی این اداره کل به زائران حسینی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =