۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83536516
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای همدان پایدار است

همدان - ایرنا - پس از فعالیت ۲ سامانه بارشی پی در پی در آسمان استان همدان، با خروج این سامانه‌ها، جوی پایدار برای هوای این استان پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی به طور کامل از آسمان استان همدان خارج شده است و در چند روز آینده مردم این استان انتظار بارش نداشته باشند.

محمدحسن باقری‌شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان همدان صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: در هفته آینده کمینه دمای بیشتر نقاط استان بین یک تا سه درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود و ممکن است دمای هوای برخی نقاط نیز به صفر درجه سانتیگراد برسد.

باقری‌شکیب بیان کرد: دمای بیشینه نقاط مختلف استان نیز در این مدت روزانه یک تا ۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه مه صبحگاهی پدیده غالب هفته آینده همدان خواهد بود، ادامه داد: یک سامانه خفیف از روز یکشنبه هفته آینده منطقه شمال شرق استان را در بر می‌گیرد که به دنبال آن احتمال بارش پراکنده باران در شهرستان رزن وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته همدان با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و بهار با یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها