کمبود منابع اعتباری از علل اصلی عدم توزیع شیر در مدارس زنجان

زنجان - ایرنا - کمبود نقدینگی و عدم تخصیص منابع اعتباری موجب شده است تا شیر رایگان در میان دانش‌آموزان مدارس استان زنجان تامین و توزیع نشود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره ‌کل آموزش و پرورش استان زنجان روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس استان از ۲ سال گذشته اجرا نمی‌شود و این در حالی است که انجام این کار در سال‌های ما قبل آن، نتایج خوب و مثبتی را به دنبال داشت.

حسین حسنلو افزود: امسال هیچ اعتباری از طرف وزارت آموزش و پرورش برای توزیع شیر در مدارس کل کشور در نظر گرفته نشده است و این روند فقط در هشت استان محروم کشور و با  تخصیص اعتبار لازم انجام می‌شود.

این مسئول ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در سال‌های گذشته از محل ردیف بودجه خاص، هزینه توزیع شیر را به استان ها پرداخت می‌کرد.

وی اضافه کرد: بر این مبنا طی سال های گذشته با توجه به اعتبارات شیر برحسب تعداد مدارس و طبق روزهای اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش در مدارس استان نیز به شکل مطلوبی این طرح اجرا می شد.

حسنلو افزود: آموزش و پرورش این استان نیز تلاش دارد با توجه به محدودیت منابع مالی و از محل سایر منابع تخصیصی توزیع شیر در مدارس زنجان را دوباره  احیا کند که متاسفانه این مهم تاکنون محقق نشده است.

وی یادآوری کرد: بر اساس گزارش های اعلام شده میانگین مصرف شیر در کشور روند کاهشی دارد و این فرآورده در سبد غذایی خانوارها جایگاه مطلوبی ندارد که لزوم توجه خانواده های زنجانی به این مقوله مهم بیش از گذشته ضروری است.  

 حدود ۲۰۰ هزار  دانش آموز زنجانی در سال تحصیلی جدید ۹۸- ۹۹ تحصیل می کنند  که در مقایسه با سال گذشته رشد سه درصدی جمیعت را نشان می دهد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =