اهداء نشان بوعلی‌سینا به فعالان نمایش درمانی در ایران

تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن «دراماتراپی» یا نمایش‌درمانی ایران و عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی با بیان اینکه نخستین انجمن استانی دراماتراپی در شهرستان اهواز افتتاح شده است، از اهداء نشان بوعلی‌سینا به دو نفر از فعالان عرصه نمایش درمانی خبر داد.

مجید امرایی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره برنامه‌های انجمن دراماتراپی ایران به مناسبت هفته جهانی دراماتراپی در تهران خاطرنشان کرد: روز جمعه - ۱۰ آبان ماه - در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برنامه‌ای را با هدف معرفی و تقدیر از فعالان رسانه‌ای، نویسندگان، مترجمان، ناشران و دست اندرکاران معرفی و توسعه دراماتراپی در تهران  ترتیب داده‌ایم که این برنامه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه علاوه بر تقددیر از فعالان دراماتراپی چه در زمینه معرفی و چه در زمینه کاربرد نمایش درمانی، از ناشر، مترجم، رسانه و خبرنگار برتر قدردانی می‌کنیم. همچنین بنا داریم تا دو مرکز مشاوره و توانبخشی در تهران را که به حوزه نمایش درمانی توجه کرده‌اند، معرفی کنیم.

امرایی تصریح کرد: نشان بوعلی‌سینا به عنوان نشان برگزیده انجمن دراماتراپی ایران که به تایید اتحادیه جهانی اعلام تراپی رسیده نیز در این مراسم به دو نفر از فعالان و دست اندرکاران اثرگذار در گسترش و توسعه دراماتراپی در کشورمان اهدا خواهد شد.

مدیرعامل انجمن دراماتراپی در ایران با اشاره به آنکه بیست و یکم تا بیست و هفتم اکتبر برابر با ۲۹ مهر تا پنجم آبان ماه به عنوان هفته جهانی دراماتراپی نامگذاری شده است یادآور شد: انجمن دراماتراپی در ایران همزمان با این هفته بزرگداشت برنامه‌های مختلفی را ترتیب داده است.

وی با اشاره به آنکه نخستین برنامه‌ برگزار شده برابر بود با افتتاح اولین انجمن دراماتراپی استانی کشومان که این انجمن در شهرستان اهواز طی هفته گذشته افتتاح شد ادامه داد: همزمان با افتتاح این دفتر استانی، شاهید برپایی چهار کارگاه تخصصی دراماتراپی؛ فیلم‌تراپی؛ عروسک‌سازی و یوگای خنده را با حضور دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشکده‌های اهواز در سالن پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان بودیم.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha