۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83536430
۰ نفر

برچسب‌ها

جاعلان مدارک تحصیلی در اراک به ۱۰ سال حبس محکوم شدند

اراک - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: جاعلان مدارک تحصیلی در اراک به تحمل ۱۰ سال حبس، جزای نقدی و رد مال محکوم شدند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادستانی اراک، «عباس قاسمی»  افزود: چندی پیش ۱۰ نفر به جرم جعل مدرک تحصیلی و استفاده از القاب علمی بدون سابقه تحصیلی معتبر در اراک دستگیر شدند که اعمال مجرمانه آنان در محاکم قضایی با تشکیل پرونده دنبال شد و  امروز احکام این افراد صادر شده است.
وی توضیح داد: استفاده کنندگان از القاب علمی بدون داشتن مدرک معتبر در اراک و استفاده از مزایای مالی ناشی از آن نیز در روال این پرونده به همین جزا محکوم شده‌اند.
دادستان عمومی و انقلاب اراک اظهار داشت: رای دادگاه قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر نظر خواهد بود و بعد از این مرحله قانونی اجرایی می‌شود.

قاسمی عنوان کرد: دستگاه قضایی با قوت و جدیت به موارد ارتکاب جرم رسیدگی می‌کند و برخورد با مفاسد اقتصادی و اجتماعی از اولویت‌ها در این مجموعه تعریف شده است.
۲۱۲ شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه‌های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =