تامین سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی نیازمند ۲۱۵ هزار میلیارد ریال است

مشهد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: ۲۱۵ هزار میلیارد ریال به منظور رفع کمبود و تامین سرانه فضای ورزشی پیش‌بینی شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد نیاز است.

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ۱۵۶ پروژه ورزشی کشور که به صورت همزمان در مشهد انجام شد افزود: سند تحول بنیادین آموزش وپرورش سرانه فضای ورزشی برای دانش‌آموزان را ۱.۶ متر مربع در نظر گرفته است که هم اکنون کمتر از یک سوم این میزان وجود دارد.

وی با بیان اینکه کمبودهای جدی و اساسی در حوزه فضای ورزشی دانش‌آموزان کشور وجود دارد اظهار داشت: جبران این کمبود جز با کمک و مشارکت خیران میسر نمی‌شود زیرا برای پرکردن این فاصله علاوه بر اعتبارات دولتی کمک مردم را هم نیاز داریم.

وی گفت: برای رسیدن تمام استان‌ها به میانگین کشوری در این زمینه نیازمند ۳۰ هزار میلیارد ریال هستیم که تامین آن با کمک و مشارکت خیران میسر می‌شود ضمن اینکه از اعتبارات ملی و استانی نیز به نحو مطلوب در این زمینه استفاده خواهد شد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ماموریت آموزش و پرورش آماده کردن انسان‌ها برای زندگی عزتمند، سالم و با نشاط است افزود: علاوه بر این آماده کردن دانش‌آموزان برای مشارکت فعال تر در زندگی جمعی و پیشرفت کشور از دیگر ماموریت‌های این وزارتخانه است.

وی اظهار داشت: بخشی از اقتضائات دنیای جدید همراه با تحرک و نشاط کمتر برای جوانان است و کسانی که با این تغییرات سریع نتوانند خود را هماهنگ کنند دچار سرگشتگی و اضطراب می‌شوند.

وی گفت: روابط، نقش‌ها، کیفیت ایفای نقش‌ها، معیشت، اقتصاد و اشتغال و روان انسان‌ها در روند تغییرات زندگی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و باید کاری کنیم که در این روند فرد هویت خود را حفظ کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این وزارتخانه به منظور آماده کردن نسل جوان برای رویارویی با این تغییرات باید در کنار تعلیم و تربیت به مباحث ورزشی و مهارت‌های بدنی آنان نیز توجه کند.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تربیت را در این مفهوم دیده است که وجوه مختلف شخصیت افراد پرورش داده شود ادامه داد: ۶ ساحت تربیتی مورد تاکید در سند تحول بنیادین با توجه به تربیت و تقویت وجوه مختلف شخصیت نسل‌های امروز و آینده طراحی شده و مورد پیگیری است.

شرکت در نشست مشترک مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی و حضور در شورای استانی آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های امروز وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه‌اش به مشهد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =