سفر هوایی در بجنورد  مهر امسال ۳ برابر افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- سه هزار و ۱۷۶ مسافر در مهر امسال از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود سه برابر افزایش دارد.

مدیر فرودگاه بجنورد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این جابه جایی ها در قالب ۶۰ پرواز انجام شده، اظهار داشت: در این مدت یکهزار و ۶۵۰ مسافر  با پرواز وارد فرودگاه بجنورد شده و یکهزار و ۵۲۶ مسافر نیز این فرودگاه  را به مقصد تهران ترک کرده‌اند.

سیدمهدی رزاز افزود: در مهر پارسال یکهزار و ۶۴۷ نفر مسافر با ۲۲ پرواز جا به جا شده بودند.

وی گفت: همچنین در هفت ماه سال جاری نیز ۱۶ هزار و ۲۵۱ مسافر با ۲۵۰ پرواز جا به جا شده اند.

وی اظهار داشت: در این مدت ۹۵ تن بار نیز توسط این پروازها جا به جا شده است.

رزاز با بیان اینکه پرواز ورودی و خروجی در هفت ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۶.۵ درصد افزایش یافته است افزود: همچنین مسافر ورودی و خروجی نیز ۷۵ درصد و بار جا به جا شده هم ۵۶ درصد رشد یافته است.

به گزارش ایرنا امسال شرکت ایران ایر پرواز های خود را در مرداد ماه در این فرودگاه برقرار کرد.

همچنین شرکت ماهان نیز بیشتر پرواز های خود را در این مسیر لغو می کرد اما در سال جاری بیشتر پرواز ها برقرار بوده است.

هم اکنون هر هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد از روز شنبه تا جمعه توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

به گزارش ایرنا فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با سال پیش از آن به کمتر از نصف رسیده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =