بارندگی‌های اخیر در قم سیلاب درپی نداشته است

قم - ایرنا - مدیرکل بحران قم گفت: در جریان بارندگی‌های اخیر درسطح مناطق مختلف استان شاهد وقوع سیلاب نبودیم و تنها دربرخی از نقاط روان آب‌ها جاری شد.

محسن اوروجی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:‌ جاری شدن روان آب‌ها در فصل بارندگی در برخی از روستاهای مناطق کوهستانی قم امری طبیعی است و نباید آن را سیلاب قلمداد کرد.

وی افزود: در جریان جاری شدن این روان آب‌ها که در برخی بخشهای استان همچون جعفریه و خلجستان گزارش‌شده است، هیچ‌گونه خسارت جانی و مشکل خاصی به وجود نیامده و وضعیت مناطق مختلف استان پس از بارش‌ها طبیعی است.

وی ادامه داد: خاصیت فصل پاییز و زمستان بارندگی است و در همین زمینه تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی اندیشیده شده است و شهروندان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

اوروجی گفت:‌ از شهروندان گرامی می‌خواهیم به‌منظور کاهش خسارات حوادث احتمالی با رعایت اصول ایمنی از تردد در مسیر بستر رودخانه‌ها و روان آب‌ها در مناطق مختلف استان خودداری کنند.

وی بیان کرد: تمام دستگاه های امدادی و خدمت رسان استان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارش ها در سطح مناطق مختلف قم در آماده باش هستند و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست.

قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش کهک،‌ جعفریه،‌ خلجستان،‌ مرکزی و سلفچگان است.

طی هفته جاری حدود 37 میلی متر باران در مناطق مختلف این استان باریده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =