۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83536205
۱ نفر

برچسب‌ها

امام‌ حسین (ع)، برای نقد قدرت یزید قیام کرد

یزد- ایرنا - نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: قیام امام‌ حسین (ع) علیه دستگاه خلافت یزیدبن معاویه برای نقد قدرت و رسیدن به حق مخالفت و اعتراض با ستمگران و ظالمان عصر بود و در این راه هم به شهادت رسیدند.

محسن آرمین چهارشنبه‌ شب در مسجد قبا شهر یزد  افزود: امام‌حسین (ع) دست به قیام زد تا بتواند در مقابل ظلم‌ها، بی عدالتی‌ها و ستم‌های دستگاه یزید به حق اعتراض و نقد قدرت برسد.

وی ادامه داد: اگر این حقوق برحق و روشن در آن جامعه و توسط حاکمان سمتگر به رسمیت شناخته می‌شد، قطعا هیچ قیامی توسط حضرت سیدالشهدا( ع) صورت نمی‌گرفت و عاشورا به وجود نمی‌آمد.

این پژوهشگر دینی تصریح کرد:  اگر امام‌حسین (ع) در برابر تمام ظلم‌ها و ستم‌هایی که یزید روا می‌داشت سکوت می کرد نامی از دین و چیزی هم از اسلام باقی نمی‌ماند.

آرمین گفت:  در آن دوره دین در خدمت قدرت قرار گرفته بود و راه دشوار امام‌حسین (ع) این بود که باید در برابر کسانی که  بر دین لباس باطل، ظلم و نفاق پوشانده بودند مبارزه کند.

وی خاطرنشان کرد: راه دشوار امام‌ این بود که باید در برابر تبلیغات گسترده یزید و کسانی که به اسم دین و تقوا به مردم ستم می‌کردند مبارزه کند و به هدف مقدس خود ادامه دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس ششم شورای‌اسلامی اظهارداشت: امروز جامعه اسلامی و شیعه مدیون قیام آن حضرت است و اگر آن قیام صورت نمی‌گرفت هیچ اسمی از دین باقی نمی‌ماند.

آرمین بیان‌داشت: حقیقت دین و شیعه امروز مدیون نهضت درس‌ عبرت سیدالشهدا(ع) است  و باید با الکوگیری و تحلیل واقعی آن نهضت در مسیر حق و حقیقت قرار گرفت .

وی گفت: سومین امام‌شیعیان با قیام خود و فریاد هیهات مناالذله تا مرز شهادت پیش رفت تا گوهر اسلام ناب‌محمدی و مکتب زنده و پویا دست ما و بشریت برسد .

این فعال سیاسی تاکید کرد: باید حادثه کربلا و عاشورا بر اساس مدارک مستند و موثق به صورت  دقیق بازشناسی و بازکاوی و تجزیه و تحلیل منطقی و درست قرار گیرد.

آرمین یادآور شد: امام‌حسین (ع) در قیام خود هیچگاه به دنبال کسب قدرت نبود بلکه هدفش  امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت جدش در جامعه بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =