معارف قرآنی در جامعه پیاده شود

همدان - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان بیان کرد: معارف قرآنی باید در جامعه پیاده شود تا زمینه منجی عالم بشریت مهیا شود.

حجت الاسلام محمدهادی نظیری چهارشنبه شب در دومین روز از آیین اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در همدان اظهار داشت: به برکت جمهوری اسلامی، زنان، مردان و کودکان به سمت قرآن و تلاوت این کتاب آسمانی هدایت شدند هر چند هدف نهایی فهم و عمل به قرآن است.

وی اضافه کرد: اگر قرآن در جامعه رونق و انس و حفظ قرآن رواج یابد جامعه به سمت عمل به آیات الهی نزدیک می شود چرا که قرآن نور هدایت، بیان و تبیان است و با دل و باطن انسان حرف می زند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید با قرآن مانوس و به آن نزدیک شد اضافه کرد: اگر معارف قرآنی را براحتی دل انسان می پذیرد، بدانید که خداوند اراده کرده شما را هدایت کند. 

حجت الاسلام نظیری ارتباط و اتصال با قرآن را مقدمه ای برای فهم آن و بکارگیری قرآن در جامعه دانست و هدف از ترویج قرآن را بهره گیری از این اقیانوس با عظمت عنوان کرد. 

وی به تبیین بخشی از زندگی نامه حضرت یوسف (ع) پرداخت و گفت: ثمره انداختن این حضرت در چاه، برده و زندانی شدن او، تربیت نیرو برای ساخت تمدن توحیدی در مصر بود.

۸۲ هزار و ۵۰۳ تن در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =