۲ هزار طرح بازآفرینی شهری در کشور در دست اجراست

بجنورد- ایرنا- اجرای ۲ هزار طرح بازآفرینی شهری در محلات هدف کشور در دست پیگیری است که با بهره برداری از آن، کیفیت زندگی شهروندان ارتقا خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، چهارشنبه‌شب در نشست ستاد بازآفرینی شهری خراسان شمالی اظهار داشت: طرح های بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه ای شهرها، بافت فرسوده و در مجموع بافت ناکارآمد شهری اجرا می شود تا وضعیت زندگی شهروندان بهبود یابد.

سیدمحمد پژمان با اشاره به بازدید از محله های مختلف شهرهای بجنورد و شیروان گفت: واقعیت این است که شهرهای خراسان شمالی در تمام نقاط و بخش ها، نیاز به انجام اقدامات ویژه دارند تا شرایط نشاط، شادابی و رفاه برای شهروندان مهیا شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بازآفرینی شهری، کاری گسترده است و در این زمینه باید تمام دستگاه های عضو ستاد بازآفرینی شهری، همکاری داشته و پای کار بیایند.

وی اظهار داشت: این سازمان پیگیر سیاست های دولت در زمینه بازآفرینی شهری است و نباید تصور شود که تمام کارها بر عهده این سازمان است.

پژمان با اشاره به اینکه تا کنون بخش بسیار ناچیزی از اهداف و اقدامات بازآفرینی شهری محقق شده است، گفت: خارج شدن از این وضعیت نیازمند اهتمام عموم و انسجام میان دستگاه ها است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره نگرانی ها از پایین بودن سقف تسهیلات اجرای واحدهای مسکونی، گفت: هیچ نگرانی برای سقف تسهیلات وجود ندارد، به ازای هر واحد مسکونی در بافت فرسوده، ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار تسهیلاتی یارانه دار پرداخت می شود اما اگر فرد، متقاضی دریافت تسهیلاتی بیش از این میزان باشد، یارانه به وام تعلق نمی گیرد.

پژمان در پاسخ به گلایه های فرماندار اسفراین مبنی بر چرایی خارج شدن نام این شهر از لیست شهرهای مشمول دریافت اعتبارات تبصره ۱۸ برای بازآفرینی شهری، گفت: بر اساس سیاست ها، شماری از شهرها از لیست این طرح حذف شدند و شمار شهرهای مشمول به ۴۸۰ شهر رسید.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: البته پیگیر هستیم تا اعتبارات تبصره ۱۸ برای شهرهایی که حذف شده اند، محقق شود.

بر اساس این گزارش، محورهای فعالیت بازآفرینی شهری، بهسازی محیط، خدمات روبنایی، خدمات زیربنایی، توانمندسازی اجتماعی و تملک زمین برای بازگشایی معابر در محلات هدف بازآفرینی شهری است و تلاش می شود تا سطح کیفیت زندگی شهروندان ارتقا یابد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha