پاداش برای خسارت محض

تهران- ایرنا- طرح پرداخت پاداش به کارشناسان حقوقی از سوی مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس در حالی است که این تیم در چند سال گذشته از سوی نهادهای بین‌المللی ورزش با محکومیت و محرومیت‌های زیادی مواجه بوده است.

چند روز پیش «علی‌اکبر طاهری» مدیرعامل سابق پرسپولیس تهران اعلام کرد که به خاطر تلاش‌های تیم حقوقی باشگاه پاداش‌هایی برای اعضای این تیم در نظر گرفته شده است. اما آیا تمام تلاش تیم حقوق مود نظر طاهری در برنده شدن در دادگاه عالی ورزش خلاصه خواهد شد. بدون شک پاسخ این پرسش نه است و بررسی چند مورد محکومیت این تیم در فیفا نشان از آن دارد که ورزشی ایران به ویژه رشته فوتبال در بیشتر دعاوی‌ بین‌المللی بازنده بوده است. بازندگی که نمونه بارز آن پرونده قرارداد «مهدی طارمی» مهاجم این تیم با ریزه اسپورت بود.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در جریان رسیدگی به این پرونده هم با محکومیت مالی مواجه شد و هم اجازه جذب بازیکن در ۲ پنجره نقل و انتقلات  نداشت.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس تهران در حالی به صراحت اعلام کرد که مسئولان حقوقی باشگاه پرسپولیس به خاطر اقداماتی که برای باشگاه انجام دادند، پاداش دریافت کردند؛ که این تیم در حل فصل داخلی سه پرونده مانوئل ژوزه، مهدی طارمی و آنتونی گولچ ناتوان بودند، ناتوانی که باشگاه را با خسارت و محرومیت های زیادی مواجه کرد. این محرومیت ها در حالی متوجه باشگاه شد که جمله کلیشه‌ای مدیران ورزش ایران که شکایت بازیکن یا مربی هیچ تهدیدی برای فوتبال ایران ندارد از زبان آنان تکرار شد.

اگر ماجرای طارمی و قرارداد او با ریزه اسپور را یک اشتباه فردی قلمداد کنیم اما نمی شود از ماجرای «آنتونی گولچ» مدافع استرالیایی این تیم چشم‌پوشی کرد. مانوئل ژوزه هم نفر دیگری بود که پرونده‌اش توسط مسئولان پرسپولیس در زمان مدیریت طاهری به دادگاه عالی ورزش کشانده شد و باشگاه در آن هم یک ناکام بزرگ بود. حال با این سه پرونده و خسارت‌محضی که باشگاه پرسپولی با تیم حقوقی خود در زمان طاهری پرداخت کرده است چگونه باید سخنان این مدیر پیشین را در تحسین تیم حقوقی پذیرفت.

باید از این مدیر پرسیده شود که وظیفه تیم حقوقی در چارت سازمانی باشگاه چگونه تعریف شده است آیا وظیفه اصلی مسئولان حقوقی باشگاه این است که برای گرفتن حق باشگاه تلاش کنند اما در این خساراتی که به باشگاه خورده شد و پرسپولیس بابت آن ضرر زیادی را مجبور شد پرداخت کند، مسئولان حقوقی چه جریمه‌ای شدند؟

پرداخت پاداش از سوی طاهری به تیم حقوقی باشگاه پرسپولیس در حالی است که این باشگاه به خاطر شرایط بد قرارداد بازیکنان و عدم مصالحه در فسخ قرارداد آنان این تیم افزون بر جرایم و محرومیت‌ها، هزینه رفت‌وآمد به نهادهای بین المللی و انتخاب وکیل بین المللی پرداخت کرده است. اما با وجود این هزینه ها رای نهایی همواره علیه پرسپولیس بوده است.

یکی دیگر از صحبت‌های علی اکبر طاهری در این برنامه نقل و انتقالات باشگاه بود.

در زمان مدیریت طاهری بازیکنانی نظیر مسعود همامی، مبین میر دورقی، مهدی جعفرپور، ژوزه تادئو، الکسی پلیانسکی و ولادمیر پریموف که کارایی لازم را نداشتند به پرسپولیس راه پیدا کردند اما هر کدام ناکارآمدتر از فرد دیگر بودند. پرسپولیس بابت این نفرات هم طلب‌های زیادی را متحمل شد و خسارات زیادی را پرداخت کرد.

این مدیران هم مانند خیلی‌های دیگر طلب‌های زیادی را روی دست باشگاه گذاشتند و بدون آنکه نشست خبری برگزار و در مورد کارهایی که در دوران حضور خود در پرسپولیس انجام دادند، گزارشی ارائه کنند پرسپولیس را با خسارات زیادی ترک کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =