شطرنج‌بازان خارجی عیار جام پایتخت را بالا بردند

تهران- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران به چهارمین دوره بین‌المللی شطرنج جام پایتخت اشاره کرد و گفت: حضور شطرنج‌بازان خارجی کیفیت و عیار مسابقات را افزایش داده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا گلمحمدی عصر چهارشنبه در حاشیه آغاز بازی‌های شطرنج جام پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مسابقات ۵۲۰ شطرنج باز از ۱۰ کشور شرکت دارند که می تواند به کیفیت و کمیت این رویداد بیفزاید.

وی ادامه داد: ۲۰ شطرنج باز خارجی از کشورهای لتونی، اوکراین، روسیه، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، پاکستان، افغانستان، بلاروس و چین در این رویداد حضور دارند که این نشان دهنده میزبانی شایسته تهران در رویدادهای بین المللی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: تهران ظرفیت بارزی در میزبانی مسابقات بین المللی و کشوری دارد که در نظر داریم از طریق این رویدادها تجربه و توانمندی دانش ورزشکاران استان را بالا ببریم.

چهارمین دوره جام پایتخت از هشتم تا ۱۶ آبان در سالن هیات شطرنج استان، فدراسیون و مرکز علمی کاربردی فدراسیون (در خیابان حجاب) در حال برگزاری است.

هیچ نامزد فوتبال استان تهران انصراف نداده است

گلمحمدی به جلسه امروز کاندیداهای هیات فوتبال استان که در اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ انصراف کتبی از ۱۳ نامزد انتخاباتی به این نهاد ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه از سوم اسفند ماه سال گذشته مجمع انتخابات هیات فوتبال به دلایل مختلف به تعویق افتاد، گفت: پیگیر این انتخابات هستیم تا تاریخ آن از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: اشکالاتی از سازمان بازرسی کل کشور و وزارت ورزش به برگزار نشدن (سرپرستی) آن وارد بود که طی نامه ای به فدراسیون فوتبال این موضوع رفع شد.

به گفته وی تا کنون ۲ نامه مجزا به فدراسیون فوتبال و معاونت ورزش قهرمانی و حرفه وزارت ورزش ارسال شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =