۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83535925
۰ نفر

برچسب‌ها

تامین سوخت پشتیبان برای استان قزوین ضروری است

قزوین - ایرنا - تامین سوخت پشتیبان برای استان قزوین با توجه به حادثه خیز بودن و موقعیت جغرافیایی خاص آن یک اولویت است که باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

استاندار قزوین روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، افزود: ذخیره سوخت برای مواقع بحرانی در استان، اقدام بسیار مناسبی است که شرکت نفت نیز از آن استقبال می‌کند.
هدایت الله جمالی پور افزود: برای جانمایی ذخیره سوخت در استان نشست‌هایی مشترک با فرمانداران برگزار شود تا شاهد یک تصمیم و اقدام کارشناسی در این حوزه باشیم.
وی همچنین گفت: آنچه در تامین سوخت پشتیبان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، ایجاد تمهیدات لازم برای جلوگیری از قاچاق سوخت است که در این رابطه باید فرمانداران نظارت کافی به عمل آورند.
جمالی پور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید همواره برای وقوع بحران‌ها آمادگی داشت، افزود: مسئولان استان باید نسبت به بحران در تمام شهرستان‌های استان دغدغه‌مند باشند و اگر فرمانداری درخواست کمک کرد، امکانات دیگر شهرستان‌ها را برای کمک بسیج کنند.
استاندار قزوین در ادامه به تدابیر عالمانه فرمانداران و مدیران استان در مدیریت سیلاب اوایل سال جاری، اشاره کرد و گفت: بهتر است که رودخانه‌های استان مورد رصد و پایش جدی قرار گیرند و نقاط و کانون‌های بحران استان پیوسته نظارت شوند که این مهم برعهده شرکت آب منطقه‌ای است.
جمالی پور یادآور شد: برخی از پدیده‌های طبیعی و مخاطرات از غفلت‌های گذشتگان به ارث رسیده و لازم است که با پیش بینی ۱۰۰ ساله و روش‌هایی علمی اقدامات پیشگیری را در دستور کار قرار دهیم.
سیل در فروردین ماه سال جاری به ۱۷ شهر و ۲۳۰ روستای استان آسیب زد و در مجموع ۱۹ هزار میلیارد ریال خسارت به بار آورد. ‌

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =