دانش‌آموزان تالشی امداد و نجات در زلزله را تمرین‌کردند

آستارا - ایرنا - رزمایش امداد و نجات مصدومان زمین لرزه فرضی، با شرکت دانش‌آموزان و پشتیبانی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان تالش برگزار شد.

رزمایش امداد و نجات مصدومان زلزله فرضی روز چهارشنبه در محوطه هنرستان فنی حرفه ای شهید رجایی تالش برگزار شد و ۴۵۰ دانش آموز و عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان در این رزمایش مشارکت کردند.

شرکت کنندگان، بعد از وقوع زلزله فرضی، با تجهیز به امکانات لازم و رعایت خونسردی کامل به مدرسه وارد شده و مصدومان بدحال را به آمبولانس منتقل و به زخمی شدگان، کمک های اولیه ارائه کردند.

عوامل فوریت های پزشکی، پلیس، هلال احمر و آتش نشانی نیز با پشتیبانی و مهار حوادث مربوطه، به یاری دانش آموزان شتافتند.

فرماندار تالش در حاشیه این رزمایش اظهار کرد: پدافند غیرعامل حفظ هوشیاری عمومی و تقویت ابنیه و تاسیسات در قبال حوادث غیرمترقبه یا تهدیدات فرضی بیگانه است و آموزه های آن باید در جامعه ترویج شود.

سید عیسی مهدوی افزود: رسانه ها در ترویج این آموزه ها نقش موثری ایفا کنند تا شهروندان با اصول پدافند غیرعامل، بیشتر آشنا شوند.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه، هفته پدافند غیرعامل است و ۳۲ هزار دانش آموز در ۴۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی تالش به تحصیل علم مشغول هستند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =