بهره‌مندی ۴۰ میلیون ایرانی از بیمه سلامت و سهم ناچیز ایران در تجارت زعفران

استان‌ها - ایرنا - تاکید بر تجاری سازی تولیدات مراکز فناور، سهم کمتر از ۱۰ درصدی ایران در تجارت جهانی زعفران، فرار مالیاتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در کشور، احتمال وقوع سیل در حوضه آبریز کرج، توقف سفرهای زیارتی به عراق از شلمچه و چذابه، کشف محوطه تاریخی پنج هزار ساله در میناب و بهره مندی ۴۰ میلیون ایرانی از خدمات بیمه سلامت از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

توسعه و تخصصی کردن مهارت‌های حرفه‌ای لازمه حل مشکل بیکاری است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز دغدغه اصلی مملکت بحث اشتغال و بیکاری است و در این شرایط  توسعه و تخصصی کردن مهارت‌های فنی وحرفه‌ای لازمه برطرف کردن این مشکل است.

علی اوسط افزود: پایه اصلی برون رفت از معضل بیکاری کسب مهارت، تخصصی کردن آن و پرداختن به سطح‌های هشت گانه صلاحیت‌های حرفه‌ای است که مشمول کارگران ساده تا دکترای حرفه‌ای می‌شود.

فرار مالیاتی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در کشور

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه یکی از رویکردهای قوه قضائیه و سازمان بازرسی پیگیری موضوع شفاف سازی در دستگاه‌های اجرایی است، گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در نشست شورای اداری شهرستان بناب اظهار کرد: یکی از عمده دلایل این فرار مالیاتی نبود شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی است.

تولیدات مراکز فناوری، تجاری‌سازی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر لزوم تجاری‌سازی تولیدات مراکز فنآوری گفت: کشور با سرعت به سمت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حرکت است.

سعید شیرکوند اظهار کرد: باید از دانش فنی و پژوهش هایی که در مراکز رشد صورت می گیرد ابتدا با حمایت هایی که می شود تجاری سازی و سپس تبدیل به محصول شده و روانه بازار کرد.

الزام شرکت ها و معادن سنگ آهن به تامین مواد اولیه فولادسازان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو گفت: شرکت‌ها و معادن سنگ آهن در کشور ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان بزرگ شدند.

خداداد غریب پور در بازدید از خطوط تولید فولادمبارکه اصفهان افزود: رشد تولید محصولات فولادی و افزایش صادرات در سال رونق تولید از مهمترین دستاوردهای صنعتی فولاد مبارکه به شمار می‌رود.

سهم کمتر از ۱۰ درصدی ایران در تجارت جهانی زعفران

رییس دفتر و مجری طرح گیاهان دارویی و زینتی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در حالی که بیش از ۹۰ درصد تولید زعفران جهان در اختیار ایران است، سهم ما از این تجارت کمتر از ۱۰ درصد است.

حسین زینلی در نجف آباد اصفهان گفت: سال گذشته ۲۸۰ تن زعفران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار به خارج کشور صادر شد در حالی با رقابت ناسالمی در بازار جهانی از سوی رقبا مواجه هستیم.

نیاز ۱۵۰ هزار میلیاردی مرزها به امکانات زیرساختی

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه تجهیزاتی در مرزهای کشور مورد نیاز است.

سردار قاسم رضایی در ارومیه افزود: مرزبانی طرحی را با مرکز پژوهش‌های مجلس در سال گذشته کار کرده که طرح کاملی برای مرزهای کشور است و تمامی موضوعات از جمله اماکن، ابنیه، جاده ها، تجهیزات و موضوعات رفاهی و خدماتی به مرزبانان و مرزنشینان در آن مورد توجه قرار گرفته است.

اعتبارت سلامت نباید کم شود

معاون سازمان بیمه سلامت، کاهش ۲۰ درصدی اعتبار این سازمان نسبت به سال گذشته را مشکل بزرگی دانست و گفت: بیمه سلامت ایران ۴۰ میلیون بیمه شده دارد که ۳۰ میلیون بیمه‌شده خدمات رایگان می‌گیرند و کمبود اعتبارات کشور نباید منجر به کاهش اعتبارات حوزه سلامت شود.

کوروش فرزین در همایش هفته بیمه سلامت کرمانشاه افزود: سال ۹۸ سخت‌ترین سالی است که در حال سپری کردن آن هستیم و این شرایط دشوار توان مدیریت مالی مدیران را افزایش می‌دهد.

زوار به مرز مهران مراجعه نکنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: بنا به سفارش اکید وزارت امور خارجه، مردم با توجه به تحولات اخیر عراق از مراجعه به مرزهای کشور از جمله مرز مهران با هدف سفر به کشور عراق خودداری کنند.

محمد نوذری اظهار کرد: از طرف ایران هیچ مشکلی برای تردد جود ندارد اما عراق در وضعیت نابسامانی برای پذیرش زائران و تجار قرار دارد.

احتمال وقوع سیلاب در حوضه آبریز کرج

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: اگر دو برابر بارندگی ۴۸ ساعت گذشته در حوضه آبریز کرج رخ دهد، وقوع سیلاب ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعبی در کرج محتمل خواهد بود.

سید حسن رضوی در ستاد مدیریت بحران استان تهران افزود: سریز سد کرج یک هزار و ۴۰۰ متر مکعب در ثانیه است، در حالی که سال گذشته بیش از ۱۳۰ متر مکعب در ثانیه که رهاسازی شد مشکلات بسیاری به وجود آمد.

توقف سفرهای زیارتی به عراق از شلمچه و چذابه

مدیر حج و زیارت خوزستان گفت: عزیمت کاروان‌های زیارتی به شهرهای مقدس عراق از مرزهای چذابه و شلمچه روز چهارشنبه به علت ادامه برخی ناآرامی ها در شهرهای این کشور متوقف شد.

ناصر حویزاوی از کاروان‌های زیارتی خوزستان و سایر نقاط  کشور که از قبل برای سفر به عتبات عالیات برنامه ریزی کرده‌اند خواست به سمت پایانه‌های چذابه و شلمچه حرکت نکنند.

مرحله دوم فولاد کاوه کیش سال آینده به بهره برداری می‌رسد

رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد: مرحله دوم فولاد کاوه کیش در نیمه اول سال ۹۹ به بهره برداری می رسد وحدود ۱۰ درصد نیاز کشور به فولاد در این کارخانه تامین می‌شود.

 سید پرویز فتاح گفت: در کارخانه فولاد کاوه اثری از تحریم، محدودیت و ناتوانی را نمی‌بینیم و این مجموعه نماد اقتصاد مقاومتی و کار و تلاش جوانان ایرانی است. 

۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق کشور امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون آب و آبفای وزارت نیرو اعلام کرد: امسال در قالب پویش "الف ـ ب ـ ایران" برای تامین و مدیریت منابع آب و برق مورد نیاز کشور ۲۲۷ پروژه بزرگ به نتیجه رسیده و وارد مدار استفاده خواهد شد.

قاسم تقی‌زاده خامسی گفت: برای اجرای پروژه‌های تعریف شده در این پویش، ۳۳۰ هزار میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری توسط دولت از جمله ۱۰ سد بزرگ و آبرسانی به هزار و ۱۱۲ روستای کشور پیش‌بینی شده و در حال اجراست.

۴۰ میلیون ایرانی از خدمات بیمه سلامت بهره می‌برند

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور گفت: ۴۰ میلیون ایرانی از خدمات این بیمه‌گذار بهره می‌برند که از این تعداد نزدیک به ۳۳ میلیون نفر به طور کامل خدمات رایگان دریافت می‌کنند و هفت میلیون نفر دیگر نیز تنها بخشی از هزینه بیمه، از حقوق آن‌ها برداشت می‌شود.

کشف محوطه تاریخی مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد در میناب

در اکتشافات معدن سنگ و ماسه در میناب یک محوطه تاریخی مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد در این شهرستان کشف شد و یک کاسه منقوش شکسته متعلق به آن دورن هم به دست آمد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار کرد: ارزش تاریخی این محوطه با بین النهرین که برای تاریخدانان دارای اهمیت بالایی است، برابری می‌کند.

گزارش استان‌ها:

توجه به منابع طبیعی مهمترین رکن توسعه پایدار گزارشی از دفتر مهاباد که به اهمیت منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و نیز ضرورت صیانت از ثروت های خدادادی پرداخته است.

افزایش کرایه ناوگان عمومی شیراز، قانونی یا غیرقانونی؟ گزارشی از مرکز شیراز که افزایش نرخ کرایه‌ ناوگان عمومی حمل و نقل این را از منظرهای مختلف واکاوی کرده است.

ضرورت، توانمندی‌ها و تنگناهای تولیدات صادرات محور از مرکز اراک که در آن به ضرورت تولید صادرات محور در شرایط و اوضاع و احوال کنونی تاکید شده است.

ساربان‌محله بجنورد، هویتی که تحلیل رفت عنوان گزارشی از مرکز بجنورد که به آثار و نشانه‌های کهن خراسان شمالی پرداخته است.

در این استان پرداخته است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =