بیانیه باشگاه استقلال علیه سرمربی پرسپولیس: مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟

تهران- ایرنا- باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات «گابریل کالدرون» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بیانیه‌ای را صادر و تاکید کرد مصونیت این مربی چه مفهومی دارد؟

اظهارات «گابریل کادرون» مبنی بر اینکه «در بازی آخر استقلال دیدم که یک گل حریف توسط داور مردود اعلام شد و یک خطای هند که پنالتی بود را داور سوت نزد. این تصویری است که من از فوتبال ایران دوست ندارم. امیدوارم چه ببرم چه ببازم در زمین باشد. این تصویری که در بازی آخر استقلال دیدیم دوست ندارم برای تیم دیگری اتفاق بیافتد.» که درباره دیدار استقلال و پارس جنوبی‌جم بیان شد، با واکنش باشگاه استقلال همراه شد.

در بیانیه باشگاه استقلال آمده است:گابریل کالدرون، سرمربی تیم پرسپولیس پیش از هفته اول لیگ برتر اظهارنظرهایش درباره استقلال را شروع کرد، حرف‌هایی بر اساس اطلاعات غلط. ایشان حتی وزارت ورزش و جوانان را به هزینه بیشتر برای استقلال متهم کردند، در حالی‌که مدیران باشگاه پرسپولیس به آسانی می‌توانستند برای سرمربی جدید خود ساز و کار همراهی و همکاری وزارت ورزش و جوانان با استقلال و پرسپولیس را توضیح بدهند و مربی خود را از تصورات اشتباه دور کنند.
در این بیانیه خاطرنشان شده است: اظهار نظر تازه کالدرون در مصاحبه با روزنامه ایران ورزشی و این عبارت عجیب که «امیدوارم نتیجه فقط در زمین فوتبال تعیین شود؛ نه مثل بازی آخر استقلال» به معنای زیر سوال بردن فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، کمیته داوران و داوری مسابقات است. چنین اظهارنظری در هر لیگ معتبر می‌تواند یک اتهام بزرگ تلقی شود و سرمربی پس از چنین اظهارنظر تند و بی‌مبنایی با محرومیت سنگین مواجه می‌شود. کالدرون اما به این دلیل که از هفته اول لیگ برتر چنین حرف‌هایی را به زبان آورده و با واکنش کمیته انضباطی مواجه نشده، دچار این باور شده است که هر اتهامی را می‌تواند وارد کند و از مصونیت نیز برخوردار است.
در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال یک لحظه تصور کند که اگر اظهارات سرمربی پرسپولیس با پاسخ‌های سرمربی استقلال مواجه می‌شد، آن وقت چنین جدل‌هایی چگونه قابل کنترل بود؟ آیا سنگ روی سنگ بند می‌شد؟ باشگاه استقلال تا امروز با خویشتن‌داری و صبوری کوشش کرده که به اصول اخلاق حرفه‌ای پایبند باشد و وارد چنین گفت‌وگوهایی نشود که پر از اتهام و سوء‌تفاهم است. این وظیفه باشگاه استقلال نیست که به هر اظهارنظر غلط و اتهامی پاسخ دهد. اما وقتی با چنین اظهاراتی برخورد قاطعانه نمی‌شود، مجبور به طرح این پرسش هستیم که مصونیت مربی حریف چه مفهومی دارد؟
در بیانیه باشگاه استقلال آمده است: فدراسیون فوتبال در آغاز فصل همه باشگاه‌ها را به رعایت اصول حرفه‌ای دعوت کرد و تذکر داد که بیانیه‌نویسی‌ها و اظهارنظرهای علیه رقیب در این فصل تکرار نشود. اما سرمربی پرسپولیس از هفته اول لیگ تا امروز از هیچ کوششی برای تخریب موقعیت حریف دریغ نکرده. استقلال در آستانه بازی بزرگ با تیم تراکتور تبریز هم‌اکنون درگیر اظهارنظر عجیب و اتهام بزرگ سرمربی پرسپولیس شده است و منتظر واکنش جدی و قاطعانه کمیته انضباطی به این اظهارنظرهای پر از اتهام هستیم. «گابریل کادرون» در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی اظهارات خود را تکرار کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha