احتمال آبگرفتگی در بارندگی‌های شدید برای اهواز همچنان وجود دارد

اهواز _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: شبکه فاضلاب اهواز درحال تقویت است اما همچنان احتمال آبگرفتگی در باران های شدید وجود دارد.

به گزارش ایرنا بهنام مریدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از وضعیت آبگرفتگی خیابان انقلاب در جمع خبرنگاران بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب متولی جمع‌آوری آب‌های سطحی نیست اما با توجه به تاکید استاندار خوزستان و فرماندار اهواز برای جمع آوری آب‌های سطحی خیابان انقلاب اقدام کردیم.
وی درخصوص رفع مشکل آبگرفتگی خیابان انقلاب افزود: خط آب‌های سطحی از سه‌راه خرمشهر به سمت کمپلو هدایت می‌شود در واقع در هفته گذشته این خط اتصال پیدا کرده است.
مریدی گفت: شرکت آبفا یک پمپ نصب کرده و شهرداری اهواز متعهد به خرید پمپ شده است که با راه‌اندازی این پمپ جدید، در بارندگی‌های آینده مشکل آبگرفتگی خیابان انقلاب کاهش می‌یابد.
وی اظهار داشت: شبکه فاضلاب اهواز تنها برای دفع فاضلاب طراحی شده است از این رو توان خروجی ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بارندگی را دارد.
مریدی گفت: حدود چهارتا پنج ساعت پس از بارندگی ۶۰ میلیمتری، آب بسیاری از خیابانها تخلیه شد اگرچه آب همچنان در برخی نقاط باقی مانده است.
قائم مقام شهردار اهواز نیز در این بازدید آبگرفتگی خیابان انقلاب را ناشی از بروز مشکل در ایستگاه پمپ خیابان ذکی‌زاده دانست و ادامه داد: شهرداری اهواز متعهد شد که در خیابان ذکی‌زاده یک پمپ نصب کند که این پمپ امروز تهیه خواهد شد و فردا نصب می‌شود با نصب این پمپ، حجم آب باقی‌مانده در خیابان جمع‌آوری می‌شود.
عبدالرضا سعیدی نیا گفت: یکی از مشکلات برای حل آبگرفتگی خیابانها مشترک بودن شبکه خروج آب‌های سطحی و فاضلاب از کانال‌های اصلی است .

وی افزود: درحال تهیه پمپ برای تمام ایستگاه‌های پمپاژ هستیم و هیچ ایستگاهی بدون پمپ نخواهیم داشت.
فرماندار اهواز نیز گفته است: مشکل آبگرفتگی خیابان انقلاب نبش ذکی زاده و حضرت زینب شمالی باید تا ۲ روز آینده حل شود در غیر این صورت شهرداری و آبفای اهواز باید پاسخگوی مردم و قانون باشند.
بارش ۶۰ میلیمتری شامگاه دوشنبه اهواز سبب بروز مشکل در رفت و آمد شهروندان و آبگرفتگی معابر شد.
به گفته مدیرعامل آبفای اهواز شبکه فاضلای این شهر ظرفیت دفع ۱۵ تا ۲۰ میلیمتر بارندگی را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha