گاوداری ۷۰۰ راسی ایوان به مزایده گذاشته می‎شود

ایلام- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بر اساس هماهنگی های صرت گرفته گاوداری ۷۰۰ راسی بنیاد مستضعفان در شهرستان ایوان به مزایده گذاشته می‎شود.

حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست بررسی تصمیمات گاوداری بنیاد مستضعفان استان اظهار داشت: واحدهای گاوداری از نظر تولید مواد لبنی و پروتئینی و هم از نظر اشتغالزایی نقش مهمی در اقتصاد استان دارند.

وی افزود: اتحادیه دام استان می تواند با  فعالیت بیشتر نسبت به اطلاع رسانی در خصوص میزان دام، تولید شیر، گوشت، خرید تلیسه و ... به دامداران و واحدهای لبنی و کشتارگاهی موجب تکمیل زنجیره ارزش افزوده در استان شود.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: با توجه به ضرورت موضوع نیاز است اتحادیه فعالتر پیگیر اطلاع رسانی به جامع هدف شود.

نعمتی گفت: در نشست اخیر استاندار ایلام با مدیرعامل بنیاد مستضعفان کشور قرار شد گاوداری ۷۰۰ راسی شهرستان ایوان متعلق به این بنیاد به مزایده گذاشته و در راستای رونق اقتصادی استان یک گاوداری سه الی چهار هزار راسی در ایلام توسط این بنیاد احداث شود.

وی اضافه کرد: همچنین در این نشست توافق شده بود بخشی از شیر تولیدی این گاوداری در اختیار کارخانه شیر ایلام قرار گیرد تا این واحد وارد چرخه تولید شود.

معاون اقتصادی استاندار ایلام بیان کرد: بر اساس اعلام مسئول این گاوداری اکنون یک هزار و ۲۰۰ راس دام در این گاوداری وجود دارد و روزانه شیر قابل توجهی تولید می کند که در صورت انعقاد قرارداد و تفاهم نامه با واحد کارخانه شیر ایلام می تواند بخشی از شیر مورد نیاز این کارخانه را تامین کند.

وی خواستار اعلام قیمت نهایی گاوداری بنیاد مستضعفان برای فروش و همچنین اختصاص بخشی از شیر این گاوداری به واحد لبنی استان بر اساس توافقات پیشین شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست مقرر شد که شرایط گاوداری برای فروش و قیمت  آن تا هفته آینده اعلام شود.

بر اساس آمار بیش از ۴۰۰ واحد مرغداری و چندین واحد دامداری سبک و سنگین در استان ایلام دارای مجوز است که گاوداری ایوان با ۷۰۰ راس بزرگترین این واحدها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =