پروانه تاسیس ۱۳۱ هکتار گلخانه در گنبدکاووس صادر شد

گنبدکاووس - ایرنا - مجری طرح توسعه گلخانه‌های مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس درشرق استان گلستان اعلام کرد که از سال گذشته تا الان پروانه تاسیس ۱۳۱ هکتار گلخانه در این شهرستان صادر شده‌است.

مینا پیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که از مجموع ۱۳۱ هکتار صدور پروانه تاسیس برای احداث گلخانه در این شهرستان ۹۴ هکتار آن برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا الان در مجموع ۲۲۷ هکتار تقاضا برای احداث گلخانه عموما در بحث تولید سبزی و صیفی‌جات به مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس تحویل شده که مراحل بررسی تقاضاها در حال انجام است.

پیری اضافه کرد: درحال حاضر احداث ۷۰ هکتار گلخانه توسط متقاضیان در گنبدکاووس شروع شده که تا پایان امسال افزون بر پنج هکتار آن به بهره‌برداری می‌رسد و سطح گلخانه‌های موجود در گنبدکاووس به ۱۰ هکتار افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: توسعه گلخانه‌ها از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی در راستای تامین امنیت غذایی است که افزون بر آن، مدیریت منابع آب، افزایش چند برابری تولید، افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد اشتغال پایدار را نیز به همراه دارد.

مجری طرح توسعه گلخانه های مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس همچنین هزینه احداث یک مترمربع فضای گلخانه‌ای را از سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا هفت میلیون ریال اعلام کرد و گفت: دولت تا ۸۰ درصد هزینه احداث گلخانه را تسهیلات بانکی پرداخت می‌کند و بقیه هزینه بایستی توسط متقاضی تامین شود.

به اعتقاد کارشناسان کشاورزی، شرایط آب و هوایی شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس با برخورداری از  ۳۰۰ روز آفتابی در سال، فرصت مناسبی را برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای فراهم کرده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =