دستگاه‌ها در فصول بارندگی آمادگی مواجهه با حوادث را داشته باشند

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی فرماندار مراغه با اشاره به لزوم آماده‌سازی امکانات امدادرسانی در ماه‌های پیش رو گفت: تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان در فصول بارندگی آمادگی کافی برای مواجهه با حوادث را داشته باشند.

نقی مسکینی روز چهارشنبه در نشست ستاد بحران مراغه افزود: بسیج امکانات از جمله ماشین آلات راه سازی و سنگین با توجه به احتمال بارش ها و نزولات جوی ضروری بوده و زمینه ساز پیشگیری از حوادث خواهد بود.

وی ادامه داد: در مناطق روستایی و بافت های فرسوده شهری نیز، همراهی بانک ها و سازمان و نهادهای متولی امر برای ارائه تسهیلات بانکی در جهت نوسازی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی بیش از پیش ضروری است.

مسکینی اضافه کرد: لایروبی کانال های شهری و نیز رودخانه های شهرستان از جمله اقداماتی بود که در ابتدای سال جاری انجام شد و از بروز حوادث ناگوار طبیعی پیشگیری کرد و این روند باید تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه ها برعهده آب منطقه ای است گفت: از دوم تا آخر فروردین امسال که بیشترین میزان نزولات جوی در این شهرستان بارید ساماندهی و لایروبی رودخانه صوفی چای و برخی رودخانه ها انجام شده است.

وی افزود: برای این منظور در منطقه اکیز و قره ناز، ۳.۵ کیلومتر ساماندهدی و لایروبی انجام شده است.

مسکینی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، در صورت تخصیص اعتبار لازم، ۱۴.۵ کیلومتر از مسیر رودخانه مردق تا روستای کرده ده این شهرستان و نیز ۸۴ هکتار از اراضی ملی در محدوده این رودخانه ها ساماندهی و لایروبی می شود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود در یک سال آینده حدود ۱۶۰ کیلومتر از حاشیه رودخانه های این شهرستان لایروبی، ساماندهی و نقشه برداری شود.

وی گفت: همچنین با همکاری بخشداری مرکزی، ۲۸ باب واحد مسکونی در مسیر روستاهای آشان و یایشهری برای جابجایی و پیشگیری از سقوط صخره های مشرف بر این منطقه شناسایی شده و در حال اقدام برای این منظور است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =