راه اندازی نظام جامع بیمه برای کاهش هزینه‌ها ضروری است

قزوین - ایرنا - راه اندازی نظام جامع بیمه که در آن با ایجاد نظام ارجاع و پزشک خانواده، بسیاری از هزینه‌های درمانی مردم و دولت کاهش یابد، ضروری است.

استاندار قزوین روز چهارشنبه در همایش بیمه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی قزوین، افزود:بهداشت و سلامت یکی از نیازهای مهم جامعه بوده و برای افزایش کیفیت و  مطلوبیت آن از ابتدای انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.
هدایت الله جمالی پور گفت:در گذشته‌های نه چندان دور، بسیاری از نیروهای انسانی در بخش بهداشت و درمان ایران، از کشورهای دیگر بودند اما امروز ایران به مدد پیشرفت‌های پزشکی در جایگاه اول منطقه قرار دارد و بسیاری از پزشکان ایرانی در دنیا صاحب نام هستند.
وی با بیان اینکه البته با وجود تلاش‌های صورت گرفته در حوزه خدمات سلامت هنوز با آرمان‌ها فاصله زیادی وجود دارد، اضافه کرد: پیش از روی کارآمدن دولت یازدهم،  وضعیت نظام سلامت حادتر بود اما بعد از آن با روزنه‌های اقتصادی ایجاد شده،  بهداشت و درمان به عنوان نخستین بخش مورد توجه جدی دولت و مجلس قرار گرفت.
استاندار گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت اصلاحات زیادی در این حوزه شکل گرفت و موجی از امید و نشاط میان اقشار مختلف مردم به وجود آمد.
جمالی پور ادامه داد: البته هنوز کشور با آرمان اصلی که همه مردم از نظام جامع بیمه ای برخوردار شوند فاصله دارد و باید به سمتی برویم که با اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده، مردم به جز درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.
وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و مطالبات معوقه جامعه پزشکی، گفت: ناکارآمدی ساختار اقتصادی کشور و تحریم‌ها باعث شده درآمدها به روز تحقق نیابد اما برای غلبه بر مشکلات همه باید کمک کنند تا یک پیکر متحد شکل گرفته و درد و رنج تقسیم شود.
استاندار افزود: شاید اگر یارانه از محل سوخت به شکل بهتری توزیع و به سمت رفاه و بهداشت و درمان هدایت می‌شد امروز کشور وضعیت به مراتب بهتری داشت.
۵۰۰ هزار نفر در قزوین تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۸۰ درصد آنها به صورت رایگان بیمه شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =