شب هزارصدای ارسباران با سه ستاره موسیقی

تهران- ایرنا- برنامه استعدادیابی هزارصدا که به مناسبت محرم و صفر دو ماه تعطیل شده بود، با حضور چهره های درخشان هنر موسیقی نظیر داود آزاد، علیرضا میرعلینقی و پوریا اخواص فعالیت مجدد خود را با دو برنامه آغاز خواهدکرد.

هزارصدا یک برنامه استعدادیابی مستقل است که به همت و ابتکار آرش نصیری روزنامه نگار با سابقه موسیقی چند سالیست حرکت خود را در جهت معرفی استعدادهای موسیقی به جامعه هنری آغاز کرده است.

این برنامه دوره ای، از سال ۱۳۹۲ در فرهنگسرای ارسباران آغاز و در سال جدید بخش کودکان و شهرستان‌ها هم، به برنامه‌های آن اضافه شده است.

این برنامه پس از دو ماه وقفه، عصر دوشنبه سیزدهم آبان ماه، در سبک هزارصدای سنتی برگزار خواهد شد.

در این برنامه، داود آزاد، سیدعلیرضا میرعلینقی و پوریا اخواص به عنوان کارشناس بخش‌های مختلف، آثار و اجراهای سه گروه جوان موسیقی اصیل ایرانی را بررسی و گروه برگزیده را معرفی خواهند کرد.

داود آزاد پیش از این دوبار در برنامه هزارصدا به عنوان کارشناس حضور داشته است اما علیرضا میرعلینقی نویسنده، روزنامه نگار و پژوهشگر باسابقه و پوریا اخواص خواننده، مدرس و نوازنده جوان اما پرتجربه و بادانش موسیقی ایرانی برای اولین بار به عنوان کارشناس در این برنامه حضور دارند.

سیدرضا زهرایی آوازخوان و مدرس پیشکسوت موسیقی ایران و از شاگردان اسماعیل مهرتاش هم خواننده مهمان این برنامه است که دکتر بهروز افشار با ویولن و افشین نظری با ضرب وی را همراهی خواهند کرد.

این برنامه در شب تولد یکی از بزرگان موسیقی موسیقی ایرانی و از تنها یادگاران برنامه گلها استاد فضل الله توکل برگزار می‌شود و با تقدیم این برنامه به وی، یکی از آثار با ترانه‌سرایی، آهنگسازی و خوانندگی او پخش خواهد شد.

همچنین در بخشی از برنامه، نوازنده نوجوان اما خوش‌آتیه سنتور، تارا قهرمانی با نوازندگی نوازنده نابغه و چهارساله تنبک، پارسا باجلاوند یکی از قطعات این هنرمند و همچنین قطعات دیگری از موسیقی ایرانی را اجرا خواهند کرد.

این برنامه ساعت ۱۸ دوشنبه سیزدهم و پنجشنبه شانزدهم آبان ماه، در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران آغاز خواهد شد و جمعی از بزرگان موسیقی و شعر هم، از جمله مهمانان ویژه این برنامه‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =